CHP Belediye Başkan Adayından ASİM-DER’e Ziyaret

a5

Cumhuriyet Halk Partisi Belediye Başkan adayı Aran Kalafat Bugün Asim-Der Genel Başkanı Göksal Gülbey’i Dernek binasında ziyaret ederek Gündemi değerlendirdi.

Aran Kalafat 30 Mart’ta yapılacak Belediye Başkanlığı seçimini kazandığım takdirde STK’lara (Sivil Toplum Kuruluşlarına)Destek olacağını söyledi.

ASİMDER’i ziyaret eden CHP Iğdır Belediye Başkan Adayı Aran Kalafat’ı karşılayan Dernek Genel Başkanı Göksel Gülbey ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirdi.Gülbey, ziyaret ile onurlandıklarını belirterek, Kalafat’a teşekkür etti. Dernek faaliyetleri hakkında bilgi veren Gülbey, dünya çapında ve özellikle bölgelerinde yürüttükleri çalışmalarla sözde Ermeni soykırımı iddialarının haksızlığını ortaya koymaya çalıştıklarını ifade etti.

Aran Kalafat ise, derneğe ilk ziyareti olduğunu, ASİMDER’in çalışmalarını takdir ettiklerini ifade etti. ASİMDER’in uluslararası alanda sözde Ermeni soykırımına karşı ulusal bir misyonu üstlendiğini ifade eden, Kalafat “Bu konuda ASİMDER’in yaptığı çalışmalar takdire değerdir. Ülkemiz için çok önemli olduğunu, özellikle milletimizin bilinçlenmesi yönünde yapılan çalışmaların daha da desteklenerek bu yalan ve iftira olduğu aşikâr olan soykırım meselesinin üstesinden ülke ve millet olarak gelelim. ASİMDER’in üstlendiği bu görev zor olduğu kadar da önemlidir. Tüm vatansever ve milli duyguya sahip olan insanlarımızın ASİMDER’ desteklemesi gerekiyor. Iğdır, Kars, Erzurum, Ardahan, Ağrı ve Van’da Ermeniler tarafından yapılan katliamlar göz önünde” dedi.

“ERMANİST ÜLKEMİZİN DOĞUSUNDAKİ AYNI İLLERE GÖZ KOYMUŞTUR”

Ermenistan ilk bağımsızlığını ilan ettiğinde, Türkiye’nin ilk tanıyan ülke olduğunu anlatan Kalafat, “Ülkemiz Ermenistan’a komşuluk görevini yapmış, kapılarını açmıştır. Fakat buna karşın Ermeniler sınırımızı tanımamış, ülkemizin topraklarına göz koymuştur. Bununla da kalmamış Karabağ’ı işgal etmiştir. Bu nedenle sınırımızı tanımayan ve Azerbaycan’ın toprağını işgal eden ülkeye karşın sınır kapıları tekrar kapanmıştır. Yani sınır tanımadığın, toprağına göz diktiğin ülke ile neden sınır kapın açık olsun ki. Ermenistan ülkemizin doğusundaki Iğdır başta olma üzere bazı illere göz koymuştur. Ardahan, Iğdır, Ağrı, Van, Muş, Erzurum ve diğer illeri Ermenistan’a katmak istediği, bilinmektedir. Yani Ermeniler her fırsatta ülkemize karşı soykırım yalanları ile ve toprak talebi ile karşımıza çıkmaktadır. Burada ASİMDER yaptığı milli politikalar ile çalışmalarını sürdürmüştür. Belediye başkanlık seçimlerini kazandığımızda maddi ve manevi anlamda ASİMDER’ ve Tüm STK’ları desteklemeye hazırız” şeklinde konuştu.

Ziyaretin ardından ASİMDER Genel Başkanı Göksel Gülbey, Kalafat’ Türkiye-Azerbaycan ve derneğin masa bayrakları ile Ermeni meselelerini içeren çeşitli kitaplar hediye etti.

 

 

 

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.