Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü’nde Seminer Verildi

1

Tüm imalat ve hizmet şirketleri için hazırlanmış olan ve Kalite Yönetim Sistemi’nin gereklerini belirleyen uluslararası bir standart olan ISO 9001 (International Organization for Standardization) kapsamında, İl Müdürlüğü Kalite Yönetim Koordinatörü Nesip TEKAY tarafından, geçtiğimiz günlerde TS EN ISO 9001:2008 Kalite Yönetim Sistemi Kurum İçi Bilgilendirme Eğitimi düzenlendi. İl Müdürlüğü tarafından yapılan yazılı açıklamada seminer ile ilgili şu bilgilere yer verildi:

“Bakanlığımız 81 Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüklerinde TS EN ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi kurulmuş olup belgelendirme işlemleri tamamlanmış ve 09.06.2015 tarihi itibarı ile Kalite Yönetim Sistemi Belgesi almaya hak kazanmıştır.

Yapılan seminer ile, Taşra teşkilatında Kalite Yönetim Sistemi ile uygulamalarda birlik ve kontrol sağlanarak kaliteyi yükseltmek amaçlanmıştır.

Sürdürülebilir Kalkınma İlkeleri Kapsamında;

-Çevreyi korumak ve yaşam kalitesi yüksek mekânlar oluşturmak,

-Yerleşmeye, çevreye ve yapılaşmaya dair yönetim planları hazırlayarak uygulamaları izlemek ve denetlemek,

-Kalite Yönetim Sistemi standardının şartlarına uyarak etkinliğini sürekli iyileştirmek,

-Yasal şartlar doğrultusunda hizmet alanların beklenti ve ihtiyaçlarını karşılayarak memnuniyetlerini arttırmak hedefleri hususlarında İl Müdürlüğü personelleri eğitilmiştir.

Eğitimde, Kalite Yönetim Sisteminin (KYS) etkin bir şekilde kullanılması ile işlerin standartlaştırılacağı, kişiye bağımlılığın en aza indirgeneceği, memuriyete yeni başlayanların kuruma uyum sürecini azaltılacağı, önleyici faaliyetlerin kurum kültürüne kazandırılacağı vurgulanarak, “kalitenin hata bulma değil hata önleme sanatı olduğunun unutulmaması gerektiği” personellere anlatıldı.”

 

 

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.