Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü’nde Düzen Bozuldu

mk 

Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü’nün eski Müdürü Banu Aslan Can Hanım, görev yaptığı süre boyunca Iğdır’da çevre ve şehircilik konularında birçok sorunun çözümüne katkı sağlamış ve birçok sosyal sorumluluk projelerine imza atmıştı. Çevre ve Şehircilik il binasının yapım işinde tamamen sorumluluğu üstlenmiş, Iğdır’ımıza ve Türkiye’ye bir ilki gerçekleştirmişti. Banu Hanım’ın sorumluluğunda yapılan bina, estetiği ve kullanışlığı bakımından Türkiye’nin ilk kez “Yeşil Bina” sertifikasını alan kurumu oldu. Banu Hanım, Vali Yolu’nda engelliler lehine sosyal sorumluluk projesi kapsamında oyun parkının yapılmasına vesile oldu ve ayrıca anlatmakla bitmeyecek birçok yeniliği Iğdır’ımıza kazandırdı. Geçtiğimiz ay başarılı İl Müdürü Banu Aslan Can Başkent’e, Ankara’ya atandı. Iğdır bürokratik anlamda deneyimli bir müdürünü kaybetmiş oldu.

Ne yazık ki Banu Hanım’ın gidişi Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü’ndeki düzenin, disiplinin, sorumluluğun, kurumsal kimliğin bozulduğunu açıkça ortaya çıkardı. Kurumda personeller arasındaki uyuşmazlık ve sorumsuzluk anında başgösterdi. Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü’nü aradığınızda yetkili bir personelle görüşüp sorunu anlatmak vatandaşlar için mümkün olmuyor. Veyahut kuruma gittiğinizde aradığınız personeli yerinde bulmak aynı derecede meşakkatli bir iş olmuş durumda. Bu duruma açıkça Hudut Gazetesi olarak şahit olduk. Sıradan bir işlem için aradığımız muhasebe müdürlüğüne günlerce ulaşamadık. Yaklaşık 10 gün boyunca muhasebe biriminden herhangi biri makamında bulunmadığı için işlem yaptırmakta mümkün olmadı. İl Müdürü’ne de ulaşamadığımız için Müdür Yardımcısı Muhammet Bektaş ile görüştük fakat ne yazık ki kendisi de personelinin nerede olduğunu bilmiyor olacak ki konunun çözümüne katkı sağlayamadı.

“Gelen gideni aratır” lafı maalesef Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü’nde gerçekleşmiş durumda. Yeni atanan İl Müdürü H. Görkem Gençtürk ne hazindir ki kurumunda otoriteyi sağlayamamış durumda. Personelinden haberi olmayan bir müdürle ya da personeline ulaşamayan bir müdür yardımcısıyla karşı karşıya kalmış durumdayız.

Vatandaşın zihnine yer etmiş olan “devlet dairesi” imajı bu gibi durumlarda gittikçe daha fazla devlet dairelerinin itibarını zedeliyor. Tabiî ki de Iğdır’da işinin ehli, vatandaşa elinden geldiğince yardımcı olan, vatandaşın sıkıntısını gidermeye çalışan memurlarımız vedahi müdürlerimiz de var. Fakat ne yazıkki devlet dairesinde vatandaşa hizmet yerine zahmet veren memurlarımız da var. Bu tür memur ve amirlerin oluşu ise zihnimizdeki “devlet dairesi” imajının düzelmesini mümkün kılmıyor.

 

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.