Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü, “Çevre Eğitim Merkezi”nin Açılışını Yaptı

4

Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü bünyesinde oluşturulan “Çevre Eğitim Merkezi” Sayın Valimiz Davut HANER tarafından açıldı. Açılışa kurum amirleri, okul müdürleri ve anasınıfı öğrencileri katıldı. Anasınıfı öğrencileri “Kahraman Çevreci Andı” okuyarak, çevreyi koruyacaklarına ve kirletenleri uyaracaklarına dair söz verdiler.  Sayın Valimiz Davut HANER öğrencilere, çevreyi kirletenleri uyararak, korumakla görevli “Kahraman Çevreci” belgesi verdi.

Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Sayın Hamdi Görkem GENÇTÜRK yaptığı konuşmada,

“Küçük yaşlarda öğrenilen bilgilerin, kazanılan alışkanlıkların ve görülen davranışların yaşam şekli halini aldığı ve ömür boyu uygulandığı düşüncesinden hareketle, çocuklarda çevre bilinci oluşturulması hedefiyle, Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğümüzce çevre eğitimi çalışmalarımız sürekli devam etmektedir.

 Çevre eğitimlerinin belli bir eğitim merkezinde verilmesinin, çocukların uygulamalar yapmasının ve görsel öğrenmenin daha faydalı olacağı anlayışıyla, Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğümüz bünyesinde “Çevre Eğitim Merkezi” oluşturulmuştur. İlimizde anasınıfı ve 1. sınıfta eğitim gören öğrencilerin Çevre Eğitim Merkezine gelerek, eğlenceli uygulamalarla bilgi ve bilinç edinmeleri sağlanacak olup, Kahraman Çevreci Belgesi verilerek zihinlerinde yer edinmesi sağlanacaktır. Öğrencilerimiz 25’er kişilik gruplar halinde Merkezime geleceklerdir ve yılda 1000 kadar öğrenciye eğitim vermeyi hedeflemekteyiz.

Bu faydalı projenin düşüncesinde, kurulması ve eğitime hazır hale getirilmesinde, açılışındaki katkılarda emeği geçen herkese ve siz değerli misafirlerimize teşekkür ederim ” dedi.

 

 

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.