Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü Basın Açıklaması Yaptı

F1

Yakıt tasarrufu ve hava kirliliğini önlemek için, kalorifercilere doğru yakma teknikleri eğitimi verilecektir.

Bilindiği üzere, İlimizde görülen hava kirliliğinin en büyük ve belirleyici nedeni,  topoğrafik ve meterolojik şartlar olup, bunların değiştirilmesi mümkün değildir. Değiştiremediğimiz koşulların dışında kalan, ısınmadan kaynaklanan kömür kullanımına ve yanlış yakma tekniklerine bağlı nedenlerin iyileştirilmesi için, İl Müdürlüğümüzce gerekli çalışmalar her yıl olduğu gibi bu yılda devam etmektedir. Yanlış yakma tekniklerine bağlı olarak oluşan hava kirliliğinin önüne geçilmesi ve yakıttan tasarruf ederek ısınmanın sağlanması için kalorifercilerin eğitimi çok önemlidir.

Bu maksatla, İlimizdeki Kamu kurum ve kuruluşları, işyerleri ve binalarda çalışan kalorifercilere, 16 Aralık 2014 salı günü, saat 10.00 da, Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğümüz Konferans Salonunda, kalorifer kazanlarının bakım ve kullanımı, verimli yakma teknikleri, yakıttan tasarruf için uygulanması gereken yöntemler gibi konularda eğitim verilmesi planlanmıştır.

 Şehrimizde yaşayan insanlar olarak kirliliği hepberaber oluşturmaktayız. Kirlilikten şikayet ederken, birey olarak “ acaba kirliliği önlemek için ben ne yapabilirim “ diye düşünmeliyiz ve üstümüze düşenleri yerine getirmeliyiz. Yapabileceğimiz en basit şey, kalorifercilerimizin bilgilenmesini ve doğru tekniklerini uygulamalarını sağlamak olacaktır. İl Müdürlüğümüzce düzenlediğimiz eğitime, İlimizdeki kaloriferle ısınan tüm binalarda görevli kalorifercilerin katılmalarını sağlanmak için, kurum amirlerinin ve bina sakinlerinin veya yöneticilerinin hassasiyet göstermelerini beklemekteyiz.

 

Kamuoyuna önemle duyurulur.

 

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.