Çetin Kış Şartlarının Bize Hatırlattıkları…

11

Önceki yıllara nazaran daha soğuk bir kış geçiriyoruz. Havaların soğuk olmasından ziyade hayatı Iğdır’da zorlaştıran başka sebepler de var ne yazıkki. Aslında bu sebepleri yeni öğrenmedik, her kış yeniden hatırlıyoruz ve de yaşıyoruz.

Yaşadığımız bu çetin kışın bize hatırlattıklarından bir tanesi kanalizasyon sorunudur. Her kış mutlaka kanalizasyonlar tıkanır veya caddelere taşar. Geçtiğimiz Aralık ayında Dörtyol mevkiinde caddeye akan lağım hâlen hafızalarda.

Şehre kar yağdığında trafiğin tıkanması da ayrı bir sorundur. Şehrin en işlek caddelerinde yağan karı eritmek için tuzlama çalışmaları dahi yapılmaz. Bizler de bu çalışmayı bugünlerde pek yüzünü göremediğimiz güneşin yapmasını beklemek zorunda kalırız.

Velhasılkelam, Iğdır’ın altyapısının ne kadar sorunlu olduğunu kış bize her yıl hatırlatır. Ama biz, nedense bunu bir sonraki yıl da hatırlamak için hiçbir çaba harcamayız. Arada bir bu sorunları çözmemiz gerektiğini söyleriz sadece.

Bu yıl, kışın bize her yıl hatırlattığı sorunlara bir yenisi daha eklendi:

“TEDAŞ’ın Iğdırlılara saç baş yolduran elektrik kesintisi problemi.”

Ne diyelim, hayırlı uğurlu olsun…

Zira ne dediysek TEDAŞ yetkililerine fayda etmedi.

Son günlerde biraz seyrekleşti ama geçtiğimiz ay birçok esnaf bu sorundan dolayı epey bir maddi zarara uğradı.

Kış daha bitmedi, devam ediyor. Kim bilir, belki önümüzdeki günlerde hava sıcaklığı daha da düşecektir. Bizlerde bu sorunlarla baş başa kalmaya devam edeceğiz.

Mademki yukarıda değindiğim sorunları çözmesi gerekenler bir şeyler yapamıyor, o zaman Allah Iğdırlılara yardım etsin.

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Bunlar da Dikkatinizi Çekebilir!

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.