Canlı Mühreyle Kaçak Avlanan Avcıya Para Cezası

CANLI MÜHRE KINALI KEKLİK ELE GEÇİRİLDİ (İHA/IĞDIR-İHA)

Iğdır’da yapılan yol denetimlerinde bir araçta canlı mühreyle kınalı keklik bulunduran kaçak avcıya para cezası kesildi.

Edinilen bilgilere göre; Suveren Jandarma Karakol Komutanlığı ile Orman ve Su İşleri Bakanlığı Iğdır İl Şube Müdürlüğü ekiplerince, Iğdır – Doğubayazıt karayolu üzerindeki Korhan bölgesine yapılan denetimde, araç içindeki kafeste avlanmada canlı mühre olarak kullanılan üç adet kınalı keklik ele geçirildi. Avcılıkta kullanılmak üzere canlı olarak doğadan yakalanmış ve kanatları yolunmuş çanta içinde bulunan üç adet kınalı kekliğe el konularak, araçta bulunan iki şahsa toplam 5 bin 22 TL para cezası kesildi.

Konu hakkında açıklamada bulunan Orman ve Su İşleri Iğdır İl Şube Müdürü Mete Türkoğlu, yaban hayvanlarının üreme döneminde olduklarını ifade ederek, bu şekilde tuzakla avlanmalar olabileceğinden dolayı vatandaşların daha duyarlı olmaları gerektiğini ve güvenlik güçlerine ve müdürlüklerine haber vermelerini rica etti. Türkoğlu, “Denetimlerde yardımlarını esirgemeyen Suveren Jandarma Karakol Komutanlığımız ekiplerine teşekkür ederim” dedi.

Öte yandan, yol kontrolünde alınan canlı mühre ve doğadan alınan keklikler üretim istasyonuna gönderildiği öğrenildi.

 

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.