‘Canlı Kalkan’ Gözaltıları Protesto Edildi

IĞDIR’DA ARALARINDA İL, İLÇE VE BELDE BELEDİYE EŞ BAŞKANLARININ DA BULUNDUĞU 9 KİŞİNİN ‘CANLI KALKAN’ EYLEMİNE KATILDIKLARI GEREKÇESİYLE GÖZALTINA ALINMASI PROTESTO EDİLDİ. (BÜLENT MAVZER/IĞDIR-İHA)

Dün sabah yapılan operasyonda; aralarında il, ilçe ve belde belediye başkanlarının da bulunduğu 9 kişi, canlı kalkan eylemine katıldıkları gerekçesiyle gözaltına alındılar.

Iğdır’da aralarında il, ilçe ve belde belediye eş başkanlarının da bulunduğu 9 kişinin ‘canlı kalkan’ eylemine katıldıkları gerekçesiyle gözaltına alınması protesto edildi.

Dün sabah saatlerinde jandarma ve polisler ‘canlı kalkan’ eylemine destek verdikleri gerekçesiyle Iğdır Belediyesi Eş Başkanı Şaziye Önder’i, Tuzluca Belediyesi Eş Başkanı Mehmet Gültekin’i, Hoşhaber Belde Belediyesi Eş Başkanı Ali Çam’ı, Iğdır İl Genel Meclisi Eş Başkanı A. Kadir Özsular’ı, DBP Iğdır eski İl Eş Başkanı Zübeyde Kaynar’ı, belediye meclis üyesi Saniye Çark’ı, Iğdır İl Genel Meclisi Üyesi M. Sıddık Kırang’ı, DBP Tuzluca İlçe Saymanı Hüseyin Yiğit’ı, İbrahim Sınay’ı ve Temur Kavri’yi gözaltına aldılar. Yapılan gözaltılar, yürüyüş ve basın açıklaması ile protesto edildi.

Protesto için bir araya gelen HDP ve DBP’liler, DBP Iğdır il binası önünde basın açıklamasının yapılacağı seçim bürosu önüne kadar yürüdü. Yürüyüş esnasında gözaltılar alkışlarla protesto edildi ve ardından basın açıklaması yapıldı. Eylem, olaysız bir şekilde son buldu.

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.