ÇANAKKALE ZAFERİNİN 105. YILDÖNÜMÜ KUTLANDI

Çanakkale zaferinin 105. Yıldönümü Iğdır da anıldı. Zübeyde Hanım Bulvarında Bulunan Atatürk anıtına çelenk konulmasıyla  başlayan anma töreni Şehit Mehmet Çavuş anıtında devam etti.

Iğdır Valisi Enver Ünlü, Iğdır Garnizon Komutanı Piyade Albay Yılmaz Doğan, Belediye başkanı Yaşar Akkuş, Şehit ve Gazi Aileleri başkanı Ahmet Akdeniz Atatürk anıtına çelenk koydular saygı duruşunda bulunup İstiklal marşını okudular.

              Ardından Şehit Mehmet Çavuş anıtına gecen protokol burada şehitliğe karanfil bıraktılar. Şehitler için okunan Kuran-ı Kerim den sonra Dua edildi.

              Burada bir konuşma yapan Iğdır Valisi Enver Ünlü ”105 Yıl önce Çanakkale de desten yazan kahraman şehitlerimizi bir kere daha anıyoruz.

Çanakkale zaferi dünyanın en güçlü ordularının kahraman Türk askerlerinin iman dolu göğsüne çarparak Türk sularına gömüldüğü gündür. Vatanı ezansız bayraksız bırakmamak için savaşan Kınalı kuzuların savaşıdır.

Bu Çanakkale zaferi  Hilalin haca karşı savaşıdır. Bugün Çanakkale de destan yazan kahramanların torunları da 15 Temmuz da, Suriye Afrin’de Rasulyan’da  kahramanlıklarıyla tarih yazıyor.”dedi.

                     Programa, vali  yardımcısı  Aydın Börü, Iğdır Üniversitesi Rektörü Mehmet Hakkı Alma’da katıldı.

 

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.