Çanakkale Zaferi’nin 100. Yıl Dönümü Kutlandı

3

Çanakkale Zaferi’nin 100. yıl dönümü; Atatürk Caddesi Zübeyde Hanım Bulvarı’ndaki Atatürk büstüne ve Mehmet Çavuş Anıtı’na çelenklerin konulması ve şehitlik ormanına fidan dikimi ile anıldı.

Ardından Şehit Mehmet Çavuş Anıtı’nda temsili mezarları ziyaret eden katılımcılar, dualar okuyarak, mezarlara karanfiller bıraktı.

Dün saat 10.00’da Kültür Merkezi’nde düzenlenen törene Iğdır Valisi Davut Haner, kurum müdürleri, askeri erkân, şehit aileleri ve öğrenciler katıldı.

Kültür merkezinde düzenlenen tören, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla devam etti. Daha sonra Iğdır İl Jandarma Komutanlığı adına bir subay günün anlam ve önemini belirten bir konuşma yaptı. Programda şiir, kompozisyon ve çeşitli dallarda birinci gelen öğrencilere ödülleri protokol tarafından verildi.

Daha sonra Suveren mevkiinde bulunan şehitlik hatıra ormanında şehitler için fidan dikimi gerçekleştirildi. Iğdır Valiliği tarafından şehit ve gazi aileleri adına öğretmen evinde yemek verildi. Yemekte konuşan Iğdır Valisi Davut Haner; “bugün bizlere vatan olan bu topraklarda huzur ve güven içinde yaşıyorsak, bunu canlarını gelecek kuşaklara siper etmiş aziz şehitlerimize borçluyuz. Şehit ve gazilerimizin emaneti olan bu vatanı, gelecek kuşaklara devrederken her bir avuç toprağında şehitlerimizin kanı olduğunu;  topraklarımızı korumak ve savunmak için en güç koşullar altında nasıl mücadele verildiğini öğretmek ve o hatıraları canlı tutmak hepimizin görevidir. Birlik ve beraberliğimizi, dayanışmamızı koruduğumuz sürece inanıyorum ki, yarınlarımız daha güzel ve daha müreffeh olacaktır” dedi.

8

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.