Caferi Camisinin Kundaklanması Kınandı

CAFERİ CAMİSİNİN KUNDAKLANMASI KINANDI

Iğdır’ın Tuzluca ilçesinde, İstanbul Esenyurt’taki Muhammediye Camisi’nin kundaklanması kınandı.

Tuzluca Belediyesi Merkez Meydanı’nda toplanan kalabalık bir grup adına basın açıklamasını okuyan Tuzluca Ali Aba Derneği Başkanı Haşim Erdoğan, İstanbul Esenyurt’ta yapılan çirkin saldırıyı, ilçe müftülüğüyle birlikte şiddetle kınamak amacıyla burada bulunduklarını söyledi. Erdoğan, “Allah’ın mescitlerine bu çirkin saldırıyı yapan bu gurup kendilerini paraya satan, inancı olmayan kişilerdir. Camilere saldıran dinsiz ve inançsız kişileri burada nefretle anıyoruz. Bu insanlar toplumun huzurunu bozmak için ellerinden gelen her şeyi yapıyorlar. Bunlar zalim insanlardır. Bu insanların oyunlarına gelmeyeceğiz” dedi.

Bu oyunların İngilizlerin, Siyonistlerin ve Amerikalıların oyunu olduğunu savunan Erdoğan, “Bu oyunu Sünni ve Şia el ele vererek bu bölünmeye ve bölmek isteyenlere karşı dik duracağız. Bizleri bölmesine bir birine düşürmesine izin vermeyeceğiz. İslam aleminin birlik ve beraberliğini kıskanarak bölmeye çalışıyorlar. Bu saldırıyı yapanlar Sünni ve Şii camilerine saldırı yapabilirler. ‘Sünni yaktı’, ‘Şii yaktı’ diyebilirler, bu oyunlara fırsat vermeyelim. Devletimizin de bu konularda gereken tedbirleri almasını istiyoruz. Suriye’de Irak’ta kan dökenler Müslümanları öldürenler bizim güzel Türkiye’mizde de kan dökmek için uğraşıyorlar. Buna kesinlikle fırsat vermeyeceğiz” şeklinde konuştu.

“DÜNYANIN HER BİR YERİNDEKİ CAMİLERİ DE KABE’NİN BİR ŞUBESİDİR”

Tuzluca Müftüsü Nazif Fetih Yalçınkaya da, camiye yapılan saldırıyı kınayarak, “İstanbul’da Muhammediye Camii’ne saldırı düzenlendi. Allah’u Teala Kabe’yi Allah’ın evi olarak nitelendirmiş ve dünyanın her bir yerindeki camileri de Kabe’nin bir şubesi olarak adlandırmıştır. Kur’an-ı Kerim’de Allah’ın mescitlerine ancak zalimler saldırabilir. Bu insanlar Müslüman olmayan insanlardır. Bunlar İslami görülüp cahil olan insanlardır. Bugün Ortadoğu’da Suriye, Filistin, Afganistan, Pakistan, Irak bir cehennem yaşanıyor. Müslümanlar ibadethaneleri bombalıyorlar. Peygamberimiz, ‘savaşta bile ibadet hanelere zarar veremezsiniz’ demiştir. İbadethaneler her zaman kutsaldır. İstanbul’da Şii ve Sünni fitilinin ateşlenmesi için bir ateş açtılar. Ama bizler bunlara fırsat vermeyeceğiz. Diyanet işleri Başkanımız olay yerini gezmiş ve yakılan tüm yerlerin yapılması için tüm masrafları kendisinin karşılayacağını söylemiştir” şeklinde konuştu.

Yapılan ortak basın açıklamasını ardından kalabalık grup birlik ve beraberlik için el ele tutuşarak tekbir getirerek olaysız bir şekilde dağıldı.

 

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.