Bursa’dan Iğdır’a Kardeşlik Köprüsü

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, BTSO Başkanı İbrahim Burkay, BTSO Meclis Başkanı Ali Uğur, Büyükşehir Belediyesi bürokratları, BTSO yönetim kurulu üyeleri ve Bursa iş dünyası, Iğdır’a çıkarma yaptı.
Iğdır TSO Başkanlığını ziyaret ederek BTSO ve Iğdır TSO arasında kardeşlik protokolü imzaladı. Heyet, Iğdır TSO Başkanı Kamil Arslan ve Meclis Başkanı Tahir Talay’la da görüşürken, BTSO ve Iğdır TSO arasında da kardeşlik protokolü yapıldı.
Bursa’dan Gelen konukları Iğdır Ticaret ve Sanayi odasında Başkan Kamil Arslan Meclis Başkanı Tahir Talay ve Iğdır TSO üyeleri karşıladı.Iğdır Ticaret ve Sanayi odası Konferans salonunda yapılan protokolde bir konuşma yapan Başkan Kamil Arslan,Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirdi.Arslan Bursa ile Iğdır Ticaret odalarının yaptığı bu protokol sayesinde Iğdır’da Ticaret hacmini artırmayı hedefliyoruz Bursa Büyük şehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, BTSO Başkanı İbrahim Burkay, BTSO Meclis Başkanı Ali Uğur, Büyükşehir Belediyesi bürokratları, BTSO yönetim kurulu üyeleri ve Bursa iş dünyası,Iğdır’a gelerek bizleri onurlandırmıştır dedi.Program boyunca,Iğdır Ticaret ve Sanayi odası Başkanı Kamil Arslan,Bursa heyetine eşlik etti.
Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, 2017 Şubat ayında İnegöl belediye başkanlığı döneminde başlayan İnegöl-Doğubayazıt ilişkisinin ardından BTSO ve Bursalı işadamlarıyla birlikte yeni bir kardeşlik protokolüne aracılık etmekten büyük mutluluk duyduklarını söyledi. Süreç boyunca belediyecilik anlamında bölgeye her zaman için destek verdiklerini anlatan Aktaş, “Ramazanın bereketi ve paylaşım özelliğini, işadamlarımız vasıtasıyla Doğubayazıt ve Iğdır’da yaşamak istedik. Bursa Büyükşehir Belediyesi de işadamlarından aldığı desteklerle 7 ayrı ülkede iftar sofraları açıyor. Kamil Arslan ve heyetine ayrıca BTSO yönetimine teşekkür ediyorum dedi. Iğdırlı iş insanlarımızı Bursa’ya bekliyoruz” diye konuştu.
İbrahim Burkay: “Her zaman yanınızdayız”
Bursa Büyükşehir Belediyesi ile birlikte düzenlenen organizasyonla iki bölge insanları arasındaki kardeşlik bağının daha güçlenmesini amaçladıklarını kaydeden Bursa Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı İbrahim Burkay, “Bursa olarak her zaman bölge insanımızın yanında olduğumuzu göstermek için buraya geldik. Bursa iş dünyası olarak her zaman Ağrı, Iğdır ve Doğubayazıt’taki kardeşlerimizin yanında olacağız” diye konuştu.
Iğdır valisi Enver Ünlü Bursa’dan gelen heyete Sahur yemeği ikram etti.

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.