Bürokraside Ezber Bozan Bir Kurum: İl Özel İdaresi

001

Bürokrasi dediğimiz kamu kurumları arasındaki resmi işlemler şüphesiz ki ülkemizin başlıca sorunları arasında gelmektedir. Kamu kurumları arasındaki yazışmaların, dilekçelere verilen cevapların, kamu kuruluşlarında vatandaş tarafından takip edilmesi gereken işlemlerin süreleri uzadıkça halkın kısa süre içerisinde sonuç almaları gittikçe zorlaşmakta. Tüm ülke genelinde, kamu kurumlarında işlemleri olan vatandaşlar bir makamdan diğerine gönderilmekte, bu sebeple kamu kuruluşlarına gidip işlemlerini yaptırmak vatandaşın gözünde çok çetrefilli bir hal almaktadır.

Tabiî ki bürokrasi engeli diye adlandırdığımız bu durumun içerisinde görevini layıkıyla yerine getiren, işlemleri bekletmeden kısa sürede sonuçlandıran kurumlarımız da yok değil. Iğdır İl Özel İdaresi tam olarak da bu kurumlardan birisi olarak hizmet veriyor. Korhan Yaylası’ndan Tuzluca’nın en ücra köşesine, Zor Yayla’sından Dilucu sınırına kadar birçok noktada hizmet veren İl Özel İdaresi bürokrasi anlamında da takdiri hak ediyor. İl Özel İdaresi’nde her bir işlem en kısa sürede çözüme kavuşturuluyor. Yapılan ihalelerde, ödemelerde, bürokratik yazışmalarda ve daha birçok iş ve işlemde ivedilikle hareket ediliyor.

İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Ferhat Akkuş ve İl Özel İdaresi Genel Sekreter Yardımcısı Mehmet Nuri Turan, bu anlamda başarılı bir yönetim tablosu oluşturuyor. İlimizdeki tüm kamu kurumlarına örnek teşkil eden bu bürokratlarımızın yönettiği İl Özel İdaresi’nde, genel sekreterinden memuruna kadar tüm personel büyük bir azimle görevlerini ifa ediyorlar.

 Bürokratik bir başarı sergileyen İl Özel İdaresi’nin diğer tüm kamu kurumlarına da örnek olmasını temenni ederek başta Genel Sekreter Ferhat Akkuş ve Genel Sekreter Yardımcısı Mehmet Nuri Turan olmak üzere, tüm özel idare personellerini kutluyor, çalışmalarında başarılar diliyoruz.

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.