Bulduğu 12 Bin TL’yi Sahibine Teslim Etti

 

Melekli Beldesinde kahve işletmeciliği yapan Oğuz Turan, temizlik sırasında masaların altından bir cüzdan buldu ve cüzdanın içindeki kimlikten yola çıkarak cüzdanı sahibine teslim etti.

            Oğuz Turan yaptığı açıklamada şunları söyledi:

            “Kahve temizliği sırasında bulduğum cüzdanın kime ait olduğunu öğrenmek için kimliğine bakmak üzere cüzdanı açtım. İçinde döviz ve TL olarak bir miktar parada olduğunu gördüm, paranın ne kadar olduğuna hiç bakmadım. Fakat içinde toplam 12 bin TL değerinde döviz olduğunu cüzdan sahibi bana söyledi.

            Gece saat 12’yi geçiyordu sabahı beklemeden gittim kapıdan defalarca seslenerek uyandırdım ve cüzdanı kendisine teslim ettim dedi. Cüzdanı gece teslim etmemin sebebi ise cüzdan sahibi sabah uyandığında cüzdanını kaybetmenin üzüntüsünü yaşamasın diye düşündüm.

            Ayrıca öncelikle şunu belirtmek isterim ki Nevruz Bayramı içerisindeyiz, nevruzun en önemli özelliklerinden biriside toprağa olan sevginin yanı sıra bolluğa ve refaha erişmenin sadece alın teriyle sağlanabileceği düşüncesi vardır. Bende bu düşünceden yola çıkarak emeğe ve alın terine saygının timsali Nevruz geleneğini yerine getirdim. Benim yaptığım farklı bir şey değil aslında ben bana ait olmayan bir şeyi sadece ait olduğu yere teslim ettim.”

            Cüzdan sahibi Yaşar Sahur ise yaptığı açıklamada; “Almanya’dan her yıl rutin olarak ölü bayramı ve Nevruz için baba ocağına geldim ölü bayramında kabir üstü ziyaretleri ve bayram ziyaretleri sonrası köy kahvesine gittim eski tanıdıklarımla sohbetler ettikten sonra kalkıp eve gittim gece uyurken birinin bahçe kapısından ismimi seslendiğini duydum ve kahvecinin elindeki cüzdanı bana uzatarak bu sizin sanırım dedi.

            Bende çok şaşırdım cüzdanımı düşürdüğümü bile bilmiyordum, Oğuz Turan,  beye bu davranışından dolayı çok teşekkür ediyorum” dedi.

 

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.