“Bu Benim Eserim” Adlı Projenin Bölge Birincileri Belli Oldu

y

9. Matematik ve Fen Bilimleri Proje çalışmasında “Bu Benim Eserim” adlı matematik projesi, final yarışması sergisi ve ödül töreni için 06-07-08.05.2014 tarihlerinde Ankara MEB Şura Salonu’nda düzenlenen etkinliklere katıldı. Final ikincisi olan proje kadrosu “Matematiğin Gizli Gerçekleri” büyük beğeni ve övgü gördü. İlimiz ekibi; Milli Eğitim Şube Müdürü Murat Çetinkaya koordinatörlüğünde, Danışman Öğretmen Hasan Kıraç öğrenciler Aynur Çimen ve Derya Yarat’tan oluştu.

MEB Şura Salonunda düzenlenen törende konuşan Bakan Avcı çalışmaya ilginin her geçen yıl artmasının kendilerini heyecanlandırdığını ifade etti. Avcı, milletin daha bayındır bir geleceğe kavuşması adına yüklendikleri misyonu yerine getirmek amacıyla çocukların ilgi, istek ve yetenekleri doğrultusunda yetiştirilmeleri ve geleceğe hazırlanmaları için çalışmalarını güçlendirerek devam etmeye gayret gösterdiklerini vurguladı. Bakan Avcı, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Bu yarışma güzel. Çünkü çocuklarımızın merak duygusunu önemsediğimizi, merak duygusuna değer verdiğimizi gösteriyor. Bu sadece bizim kültürümüzde değil bütün kültürlerde yeni olan bir gelişme. Yani merakın, özellikle çocuk merakının önemsenmesi ve değerlendirilmesi böyle kolay gelinmiş bir aşama değil.”

Bakan Avcı, projeye geçen emeklerinden dolayı tüm ilgililere teşekkür etti.

Öğrencilere katılım belgeleri ve tabletleri, öğretmenlere de plâketlerini Bakan Avcı, MEB Müsteşarı Yusuf Tekin, TÜBİTAK Başkanı Prof. Dr. Yücel Altunbaşak ile Temel Eğitim Genel Müdürü Funda Kocabıyık tarafından verildi.

İl Milli Eğitim Müdürü Tahir Kaman, Milli Eğitim teşkilatı adına ekibi tebrik ederek, bu başarının gurur verici olduğunu ve diğer öğrenciler de cesaret verdiğini belirtti. 

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.