“Bu Benim Eserim” Adlı Proje Yarışmacıları Vali’yi Ziyaret Etti

o

Milli Eğitim Bakanlığı ve TÜBİTAK işbirliği ile bu yıl dokuzuncusu düzenlenen proje yarışmasında İlimizi temsil eden ekip, İl Milli Eğitim Müdür Vekili Tahir Kaman ile birlikte 16 Nisan 2014 Çarşamba günü Valimiz Davut Haner’i ziyaret etti.

İlköğretim öğrencilerine yönelik olarak ülke genelinde düzenlenen ve matematik ile fen bilimleri branşlarında hazırlanan projelerin yer aldığı yarışmada “Matematiğin Gizli Gerçekleri” isimli matematik projesi ile bölge birincisi olan Iğdır ekibinin öğretmen ve öğrencilerini Makamında kabul eden Valimiz Ankara’da düzenlenecek olan final yarışması için başarılar diledi. Öğrencilerle tek tek tanışarak yakın ilgi gösteren Valimiz; “Ankara’da da İlimizi en iyi şekilde temsil edeceğinize ve başarılı olarak döneceğinize inanıyorum. Bundan sonra sizlerin daha büyük projelerde yer aldığını görmek istiyoruz.” Dedi.

07-11 Nisan 2014 tarihleri arasında Erzurum’da yapılan ve bölgeden 10 ilin katıldığı yarışmaya, İlimizden İl Milli Eğitim Şube Müdürü Murat Çetinkaya başkanlığında matematik dalında Şehit Öretmen Sevki Akgün Ortaokulu ile fen ve teknolojileri dalında da İnönü Ortaokulundan birer ekip katıldı. Atatürk Üniversitesi öğretim üyelerinin jüri olarak yer aldığı bölge yarışmasında toplam 45 eser yer aldı. Bilim Kurulu’nun yaptığı değerlendirme neticesinde değişik dallarda altı proje, bölge birincisi seçilerek 6-7-8- Mayıs 2014 tarihlerinde Ankara’da düzenlenecek olan final sergisi ve yarışmasına katılmaya hak kazandı. 

 

 

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.