Bölgemizi Ziyaret Eden Devlet Erkânı Üniversite Projelerine Destek Sözü Verdiler

2017 Aralık ayı içerisinde, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı sayın Ahmet Eşref Fakıbaba, bölgede bulunan Ziraat ve Veteriner Fakülteleri Dekanları ile Ardahan’da görüşmüştür.

Toplantıda, Ziraat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Sulhattin Yaşar Iğdır Valisi Enver Ünlü’nün talimatı ile tarım ve hayvancılık ile uğraşan çiftçilerin ve üreticilerin sorunlarına yönelik bir dizi projeler başlatıldığını ve bu atılımın diğer illere örnek olacağını belirtmiştir.

Bakan Fakıbaba, söz konusu işbirliğinin genişletilip bölge illerini kapsayacak şekilde Tarım Bakanlığı ile Üniversitelerin Tarım ve Hayvancılık Birimleri arasında Bölge Valiliklerinin ukdesinde protokol hazırlanması talimatı vermiştir.

          15 Aralık 2017 günü T.C. Başbakan Yardımcısı Sayın Fikri Işık, “Kanaat Önderleri” ile toplantı yapmıştır. Toplantıda söz alan Prof. Dr. Sulhattin Yaşar, Üniversitemizin son aylarda başlattığı proje atılımları hakkında detaylı bilgiler sunmuştur. Sayın Başbakan Yardımcısı IŞIK, Küllük Köyünde Üniversitemize tahsisi yapılan arazi üzerinde hazırlanan GES (güneş) ve RES (rüzgar) enerji istasyonları ile modern tarım ve hayvancılık projelerinin IĞDIR’ı bir cazibe merkezi haline getirmesinin o kadar da uzak olmadığını; özellikle termal enerjiden yararlanılması için bölgede hazırlanacak projelerin takipçisi olacağını belirtti.

 Bu sebeple, Başbakan Yardımcımız Sayın Işık,  Iğdır İl Valisi Sayın Enver ÜNLÜ, Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Mehmet Hakkı Alma ve diğer paydaşlar ile Ankara’da bir toplantı yapılması talimatı vermiştir.

Devlet Erkânımızın Üniversitemiz Faaliyetlerine Göstermiş Oldukları İlgiye Teşekkür ederim.

 Prof. Dr. Mehmet Hakkı Alma,

    Iğdır Üniversitesi Rektörü

 

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.