Biz Anadoluyuz Projesi Kapsamında 90 Öğrenci Eskişehir’e Uğurlandı

Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan’ın himayelerinde İçişleri Bakanlığının 180 günlük eylem planında yer alan “Biz Anadoluyuz Projesi” kapsamında Iğdır’da öğrenim gören çeşitli okullardan 90 öğrenci Iğdır Şehit Bülent Aydın Havalimanından Eskişehir’e uğurlandı.
Iğdır Haydar Aliye Fen Lisesi önünde toplanan 90 öğrenci İl Milli eğitim Müdürü M.Murat Aydoğdu ve aileleri yolcu etti.
Iğdır Valiliğince koordine edilen proje kapsamında başarılı öğrenciler Eskişehir ilini gezecekler. Kafilenin iş, işlem, koordinasyon ve organizasyon konularının yürütülmesi Iğdır Vali Enver Ünlü başkanlığında oluşturulan kurul aracılığıyla sağlandı.
İl Milli Eğitim Müdürü M.Murat Aydoğdu,”Bu Gezi ile çocuklarımızın hem Anadolu’nun diğer kentlerindeki gençlerle buluşmaları sağlanacak hem de kültürümüzün temel taşlarının yer aldığı önemli kentlerimizi gezme fırsatı bulacak. Devletimiz, bütün kurum ve kuruluşların destekleriyle çocuklarımızı gönderiyor. Hepsi adına hayırlı uğurlu olmasını diliyorum.”dedi.
M.Murat Aydoğdu” İçişleri Bakanlığının 180 günlük eylem planında yer alan “Biz Anadoluyuz Projesi” kapsamında sayın valimiz Enver Ünlü’nün talimatları doğrultusunda Iğdır’da öğrenim gören çeşitli okullardan başarılı 80 öğrenci seçerek Eskişehir’e gönderiyoruz. Gezip Anadolu şehir olan Eskişehir’i tanıyacaklar. Gezi ile çocuklarımızın hem Anadolu’nun diğer kentlerindeki gençlerle buluşmaları sağlanacak. Gezi kapsamında kendi akranlarıyla bir araya gelip yeni arkadaşlıklar edinecekler. Çocuklarımız adına Cumhurbaşkanımıza, Başbakanımıza ve projenin uygulayıcısı olan İçişleri Bakanlığımıza çok teşekkür ediyoruz.”şeklinde konuştu. Öğrencilerde Eskişehir’e gittikleri için çok mutlu oldukların belirttiler.

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.