Bir Adaylık Açıklaması da Prof. Dr. Famil Şamiloğlu’ndan

00

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü Öğretim Görevlisi Prof. Dr. Famil Şamiloğlu, düzenlediği basın toplantısında Iğdır Üniversitesi rektörlüğüne aday olduğunu açıkladı.

İlde görev yapan yerel ve ulusal gazetecilerle buluşan Şamiloğlu yaptığı açıklamada; “rektör seçilirsem ilk hedefim Iğdır Üniversitesi ile Iğdır halkını kaynaştırıp halkın üniversitesine sahip çıkmasını sağlamak, öğrenci sayısını ve bölüm sayısını, öğretmen sayısını artırarak Iğdır esnafının yüzünü güldürmek ve ekonomisine katkı sağlamak olacaktır” dedi.

Iğdır’ın Ağrı Dağı gibi, üç ülkeye sınır olmak gibi özelliği olduğunu belirten Prof. Dr. Famil Şamiloğlu, Iğdır’ı çok iyi bildiğini ve bu toprakların çocuğu olduğunu söyledi. Iğdır Üniversitesi’nin rektörlük yarışında kendisinin de bulunacağını ifade eden Şamiloğlu şunları söyledi:

“Üreten halkla bütünleşen bir üniversite gerçekleştireceğim. Iğdır içinde, dışında, yurt dışında yaşayan Iğdırlı iş adamlarını Iğdır Üniversitesine katkı sağlamaya davet ederek, Iğdır Üniversitesi’ni öğrencilerin severek tercih ettiği bir üniversite haline getireceğim.

26 Temmuz 2016 tarihinde yapılacak olan rektörlük seçimlerinden sonra rektör olursam Iğdır Üniversitesi’ni daha ileri standartlara kavuşmuş, öğretim elemanı ve öğrenci sayısını hızla artırarak uluslar arası bir konum kazanmış çağdaş bir üniversite yapacağız.

Bir hizmet yarışı olarak gördüğüm rektörlük seçim sürecinin dostluk ve kardeşlik

hukuku çerçevesinde centilmence, dürüstlük anlayışı ve ahlaki ilkelere uygun bir şekilde geçmesini diliyor, üniversitemiz, Iğdır’ımız ve ülkemiz için hayırlı olmasını temenni ediyorum.”

Temmuz ayında yapılacak olan Iğdır Üniversitesi rektörlük seçimlerinde Prof. Dr. Famil Şamiloğlu hocamıza çalışmalarında başarılar diliyoruz.

 

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.