Binlerce Iğdırlı, Başbakanı Coşkuyla Karşıladı

4

2

 

3

            Seçim mitingi için Iğdır’a gelen AK Parti Genel Başkanı, Başbakan Ahmet Davutoğlu, binlerce Iğdırlı tarafından karşılandı.

            Saat 17:00’de başlaması beklenen miting alanı saatler öncesinden vatandaşların akınına uğradı. Büyük bir coşkuyla karşılanan Başbakan Davutoğlu, gördüğü coşkulu manzara karşısında Iğdırlı seçmene teşekkür etti.

            “7 Haziran günü Iğdırlılar, Iğdır’ın kötü talihini değiştirecektir. Sizlerden iki milletvekilini de Ankara’ya göndermenizi bekliyorum” diyen Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun konuşmasının satırbaşları ise şu şekilde oldu:

“Iğdır’dan bütün Kafkas milletlerine sesleniyorum.”

            Azerisiyle, Kürdüyle, Gürcüsüyle, Ahıskalısıyla tüm Kafkas halklarına seslenen Davutoğlu; “gelin yepyeni bir Kafkasya kuralım. Barış içinde, huzur içinde yaşanacak, refah bölgesi, enerji bölgesi, adalet bölgesi olan bir Kafkasya kuralım. Tarihi düşmanlıkları bırakalım, geleceğe adım adım açılalım” diye konuştu.

“Bizim dinimiz barış dinidir. Bizde nefret dili yoktur.”

            Başbakan Davutoğlu; “Kılıçdaroğlu’na kalsa Kürt kardeşlerimizi IŞİD’e teslim ederdi. Hiç bir zaman zalime mazlumu teslim etmedik, etmeyeceğiz. Türkiye’deki bütün nifak tohumlarına karşı biz birlik ve beraberlik dedik, çözüm süreci dedik. Kudüs, Mescid-i Aksa İslam toprağıdır ve ebediyete kadar islam toprağı kalacaktır; bir ders verin ki kimse İsrail ağzıyla konuşamasın. Bizim kimseyle davamız yok. Bizim kutsalımıza kim dokunursa Ağrı Dağı gibi dik durmazsak Allah da tarih de bizi affetmez. Kim ne yaparsa yapsın biz çıktığımız yoldan geri dönmeyiz; bu yol kardeşlik yolu, her ne olursa olsun çözüm süreci başarılı olacaktır” dedi.

“Iğdır’a doğalgazı en kısa sürede getireceğiz”

          İhalesi yapılan doğalgazın en kısa sürede Iğdır’a ulaştırılacağı müjdesini veren Başbakan, ayrıca Nahçıvan ve Azerbaycan ile olan ilişkilerin de daha da geliştirileceğini ifade etti.

            Başbakan Davutoğlu miting sonrası MHP seçim bürosunu ziyaret ederek MHP milletvekili adayları İsa Yaşar Tezel ve Sefer Karakoyunlu’ya da başarılar diledi.

1

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.