Bilsem Çevresi Atıklardan Arındırıldı

Iğdır Valisi Enver Ünlü’nün himayelerinde devam eden ”Iğdır’ın Sıfır Atıklı Günler Hareketi” kapsamında Bilim ve Sanat Merkezinin (BİLSEM) çevresi de çöplerden arındırıldı.

Iğdır Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü tarafından organize edilen etkinlikte kurum müdürlerinin de katılımı ile öğrencilerimiz hep birlikte kurum çevresinde bulunan atıkları topladı.

”Sıfır Atık” projesi ile atıkların kaynağında ayrıştırılması ve geri dönüşüme girmesiyle, daha yaşanabilir bir çevre, daha güçlü bir ekonominin hedeflendiği belirten Vali Ünlü; ”Ülke genelinde başlatılan bu proje kapsamında topyekûn duyarlılık ve farkındalık oluşturmanın, kalıcılığı ve başarıyı sağlayacağını biliyoruz. Iğdır’da geleceğe değer katmak istiyoruz. Bugün bu bilincin ise öğrencilerimizde yerleştiğini görmek beni çok mutlu etti.

 Onlara daha yaşanabilir bir dünya bırakmak zorundayız. Dolayısıyla kaynaklarımızı daha dikkatli kullanmamız gerekiyor. Sıfır Atık projesinin etkin, verimli, hızlı ve en iyi şekilde uygulanması için Valiliğimiz koordinesinde tüm kurumlarımız iş birliği içerisinde çalışıyor.” dedi.

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.