“Beyaz Hüzün Sarıkamış” Gezi Programı

6

Iğdır Emniyet Müdürlüğü tarafından Iğdır Üniversitesinde eğitim gören ve Kredi Yurtlar Kurumu Yurdunda kalan 38 kişilik kız ve erkek öğrenci grubunun katılımıyla “Beyaz Hüzün Sarıkamış” isimli proje kapsamında Sarıkamış’a kültürel amaçlı gezi etkinliği 28.02.2015 tarihinde yapılacaktır.

Öğrenciler geziden bir gün önce İl Emniyet Müdürlüğüne davet edilerek Sayın İl Emniyet Müdürü Yüksel BABAL tarafından atkı, bere ve eldiven hediye edilmek suretiyle gezi hakkında bilgi verilmiş daha sonra öğrencilerle sohbet edilerek akabinde uğurlanmışlardır.

Sohbet kapsamında Sayın İl Emniyet Müdürü Yüksel BABAL önümüzdeki dönemde buna benzer sosyal ve kültürel etkinliklerin devam edeceğini bildirmiştir. Yapılan bu etkinliğin İlimize çeşitli illerden gelmiş öğrencilerin kaynaşması, yoğun ders programı arasında motivasyonlarının sağlanması gibi amaçlarla yapıldığı öğrencilere anlatılmıştır.

 Gezi; Kars ilinde sabah kahvaltısı ile başlanarak akabinde Sarıkamış Şehitliği’ne Türk Bayrağı ile yürüyüş, öğle yemeği, kayak pistinde kayak yapmak ve akşam yemeği sonrasında Iğdır iline geri dönüş şeklinde planlanmıştır.

 

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.