Besti Aydeniz Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Halk Oyunları Ekibi Milli Eğitim Müdürü Hakan Cirit’i Makamında Ziyaret Etti

8

28/02/2015-01/03/2015 Tarihlerinde yapılan Halkoyunları il yarışmalarında 4 ekiple katılarak 2 birincilik,2 de ikincilik kazanan Besti Aydeniz Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Halk Oyunları Ekibi Milli Eğitim Müdürümüz Hakan CİRİT’i makamında ziyaret etti.

Okul Müdürü Suat VURAL, Müdür Yardımcısı İlyas TUZCU, Usta Öğreticiler ve öğrencilerden oluşan Halk Oyunları Ekibi; ilgi ve desteklerinden dolayı  Milli Eğitim Müdürümüz Hakan CİRİT’e teşekkür ederek 18-19 Nisanda Kars İlinde yapılacak olan Bölge yarışmalarına davet ettiler.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Hakan CİRİT: Halk Oyunlarının bir müsabaka dalı olmadığını, bir kültür olduğunu; güzel yurdumuzun her yöresinden motifler sunarak ülke zenginliğini ortaya koyduğunu, bu nedenle hem desteklenmesini hem de daha da yaygınlaştırılarak bütün okullarımızda sosyal ve kültürel faaliyet olarak etkin çalışmalar yürütülmesi gerektiğini söyledi. Ayrıca önümüzdeki eğitim-öğretim yılından itibaren okullarımızda halk oyunları alanında daha etkin çalışmalar yürütülmesi gerektiğini, bu konuda gerekli çalışmaların yapıldığını da önemle vurguladı.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Hakan CİRİT; İstiklal Marşı’nın kabulünün yıldönümü olması münasebetiyle öğrenci ve öğretmenlere Safahat hediye ederek; Mehmet Akif Ersoy’u iyi anlamalarını ve çok okumalarını istedi.

 

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.