Beşiktaşlılar Aralık İlçesi’ne Okul Yaptırdı

z3

Iğdır’ın Aralık ilçesine bir yıl önce atanan Kaymakam Tolga Kamil Ersöz, makamını Beşiktaş armaları ve kartal heykeliyle adeta Beşiktaş standına çevirecek kadar fanatik bir Beşiktaş taraftarı. Aralık’ın koyu Beşiktaşlı Kaymakamı, Beşiktaşlıların da desteğiyle açtığı siyah beyaz ilkokulda köy çocuklarının makûs talihini değiştirdi. Sınıflara Metin-Ali-Feyyaz-Baba Hakkı gibi isimlerin verildiği ilkokulda, 80 öğrenci öğrenim görüyor.

IĞDIR’DA BEŞİKTAŞLILAR DERNEĞİNİ KURDU

İlk iş olarak, yaptığı incelemelerde derslik ve bina sıkıntıları olduğunu belirlediği köy okullarını, devletin sağladığı imkânlarla bakım ve onarımdan geçirmeye başladı. Ardından köylere yeni okullar kazandırmak için neler yapabileceğini düşünen Ersöz, sonunda ilginç bir projeyi hayata geçirdi. Geçen eylül ayında, Iğdır Beşiktaşlılar Derneği’ni kuran Ersöz, Beşiktaşlı hayırseverlere ulaşıp, toplanacak paralarla köylere yeni okullar yaptırmak için harekete geçti. Başkanı olduğu derneğe aralarında Iğdır’da çeşitli okullarda görevli Beşiktaşlı öğretmen ve kurum amirlerinin de bulunduğu 45 kişiyi üye yapan Ersöz, en acil okul ihtiyacının Karahacılı Köyü olduğunu belirledi.

SADECE 3 ÖĞRENCİ BJK’Lİ 

Dernek üyeleriyle birlikte bir minibüsle İstanbul’un yolunu tutan Ersöz, başkan ve yöneticilere projeyi anlatıp yardım istedi. Ersöz, Beşiktaşlıların çok beğendiği projeyi, Beşiktaş TV’de de anlattı. Projeden çok etkilenen Beşiktaş Kulübü eski yöneticisi işadamı Hüseyin Mican, okulun inşaatını üstlendi. Üç ayda bitirilen okula, Mican’ın soyadı verildi. Sınıflara da “Kartal Yuvası, Baba Hakkı, Vedat Okyar, Metin-Ali-Feyyaz” gibi Beşiktaş’a emeği geçenlerin isimleri verildi. Kırçiçeği Köyü’nde de ikinci okulun inşaatına başlandı.

Tekirdağ’da dünyaya gelen bir çocuk babası 34 yaşındaki Ersöz, Beşiktaşlılığın ağabeyinden geçtiğini ve kendisini bildiği bileli Beşiktaşlı olduğunu anlattı. Bu arada Ersöz, latife ederek, okuldaki 80 öğrenciden büyük çoğunluğunun Galatasaraylı, sadece 3’ünün Beşiktaşlı olduğunu belirtti.

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.