Belediyenin Mahallelerde Yol Açma ve Dolgu Çalışmalarına Devam Ediyor

 

 Iğdır Belediyesi yol çalışmalarına hız vererek, asfalt ve parke taşı ile kaplayacağı yollarda, yol genişletme ve dolgu çalışmasına başladı. Genişletme ve dolgu çalışması ile yolllara asfalt ve parke taşı döşenerek yıllardır süren yol sorununun bitirilmesi hedefleniyor.

            Iğdır Belediyesi’nden yapılan açıklamada şu bilgilere yer verildi:

            “14 Kasım, Söğütlü, Cumhuriyet, Karaağaç, Özgür Mahallesi’nde yapılacak olan asfalt ve parke taşı çalışması için yol üzerinde bulunan ağaçları keserek altyapı sorunun bitirerek dolgu çalışmasına başladık.

            Önümüzdeki aylarda parke taşı ve asfalt çalışmasına başlayacak olan belediyemiz birkaç mahalleyi daha asfalt ve parke taşı ile döşeyerek çamur ve tozdan kurtarmayı hedefliyoruz.”

“Halkın yıllarca kullanabileceği hizmetler üretiyoruz “

            2014-2017 yılları itibari ile mahallelere binlerce M3 dolgu yapıldı diyen Belediye Başkanı Murat Yikit; “ayrıca yine iş makineleri tarafından cadde boyunca yol genişletme çalışmaları yapıyoruz. Yolun 5 ve 6 metre olan bazı kısımlarının 10 metreye çıkarttık. Bu yıl itibari ile belediye olarak önümüze hedef olarak koyduğumuz yol çalışmasını 6 ayrı mahallede sürdüreceğiz” dedi.

            14 Kasım Mahallesi’nde sürdürülen yol çalışmasına değinen Belediye Başkanı Murat Yikit; “Iğdır’ı modern bir görünüm kazandırmak için geceli gündüzlü çalışmaktayız. Yol çalışması yapılırken halkın kendilerine destek vererek ağaç ve duvarların yıkımı için hiçbir engel çıkarmadılar. Cadde boyunca yapacağımız yol asfalt, parke çalışması için halkımızla görüşerek bizlere yardımcı olmalarını istedik. Biz hiçbir şekilde bizlere destek olan halkımızı mağdur etmeyeceğiz. Biten yol çalışması ile hem halkımızın yıllardır çektiği sorunları çözeceğiz, hem de kentimizi yaşanılır, bir yerleşim yeri haline getireceğiz” diye konuştu

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.