Belediye Tarafından Temizlik Kampanyası Başlatıldı

SONY DSC

Iğdır’da çöp sorununun ortadan kaldırılması ve daha temiz bir çevre oluşturma kapsamında belediye tarafından çöp toplama kampanyası başlatıldı.

Temizlik kampanyasına Belediye Eş Başkanları Av. Murat Yikit, Av. Şaziye Önder’in yanı sıra HDP Iğdır Milletvekili Pervin Buldan, DBP Iğdır İl Başkan Vekili Fethi Kartal, Iğdır İl Genel Meclis Eş Başkanı Dilek Yanardağ ve belediye personelleri katıldı.

“Çöp konusunda yurttaşlarımıza çağrıda bulunmak istedik”

Temizlik kampanyasının ardından konuşan Belediye Eş Başkanlarından Av. Şaziye Önder, Iğdır’da çöp konusunda daha duyarlı bir toplum oluşturmak için böyle bir kampanyaya ihtiyaç duyduklarına dikkat çekerek; “öncelikle kampanyamıza destek sunan herkese teşekkür ediyoruz. Özelikle de bugün yanımızda bulunan Sayın Milletvekilimiz Pervin Buldan’a da çok teşekkür ediyoruz. Amacımız daha temiz bir çevrede yaşamak. Bu amaçla da duyarlı bir çağrı anlamında çöp topladık. Bu kampanyamızla yurttaşlarımıza çöp konusunda duyarlılık kazandırmak istedik. Bunun içinde sürekli çağrıda bulunacağız. Çünkü bu konuda toplum duyarlılık kazanmazsa biz her çöpün başına bir adam bile dikersek çevremizi temiz tutamayız” dedi.

Ekolojik paradigmaya uygun bir şekilde her tarafın korunması gerektiğine dikkat çeken Önder; “bu çevrede hep birlikte yaşıyoruz. Bu yüzden tüm toplumumuzun el ele verip daha temiz bir çevre yaratması gerektiğini düşünüyorum. Ekolojik paradigmamıza uygun bir şekilde her tarafı korumamız gerekiyor” diye konuştu.

Kampanya konuşmanın ardından son buldu.

SONY DSC

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.