Belediye Parklara Iğdır’ı Tanıtan Figürler Yerleştirdi

Iğdır Belediyesi Park Bahçeler Müdürlüğü tarafından başlatılan peyzaj, bakım ve onarım çalışması neticesinde Vali konağı karşısındaki deforme olan park yenilenerek ilimizin tanıtım figürlerinden olan leylek heykelleri ile donatılarak ilgi odağı haline geldi.
Vali Konağı karşısındaki parka yerleştirilen Leylek heykelleri, vatandaşlar tarafından benimsenerek çocukları ile birlikte fotoğraf çektirdikleri görüldü.
Turizmde pay alan illere baktığımız zaman arasında tanıtım faaliyetlerinin çok önemli olduğu bilimsel çalışmalarla da kanıtlanmıştır diyen Iğdır Belediye Başkanı Murat YİKİT:” potansiyel turizm talebini bir il’e çekmek turistlerin güdülerinden kaynaklandığı gibi il hakkında zihinlerinde oluşan ya da oluşturulan imaj ve tanıtım çabaları da oldukça önem arz etmektedir. Tanıtım ile ilgili belediye olarak üzerimize düşen görevi fazlası ile yapacağız bu bağlamda İlimizin tanıtım figürleri olan İlk önce Kaysı sonra Leylek ile ilgili figürleri parkımıza yerleştirdik. İlimizin diğer figürlerinden olan Ağrı Dağı ve Iğdır Elması ile ilgili de çalışma yapacağız. Dedi.
Mahallelerimizde ihtiyaç duyulan noktalarda bir taraftan yeni parklar oluştururken bir taraftan da mevcut parklarımızı bakımdan geçirmeye ve yenilemeye devam ediyoruz diyen Başkan Murat Yikit: Günümüzde tartışmasız kabul edilen en önemli olgulardan biri de kişi başına düşen yeşil alanların artırılmasıdır. Beton yapılarla griye bürünen güzel ilimiz Iğdır’ın estetik bir görünüm kazanması için çalışıyoruz. 2017 yılında yapılan 14 adet parkın tahrip edilmiş malzemelerinin bakım ve onarımı ile eksiklerinin giderilmesi çalışmaları yapıldı. Valilik yolu orta refüj çiçeklendirme çalışmaları, yeşil alan ve orta refüjlerde yazlık ve kışlık çiçek ekimi ve 25.000 adet lale soğanı ekimi yapıldı.” Dedi.
Yapılan parkların mahalleliye sevinç yaşattığını belirten vatandaşlar “Belediyemizin mahallemize kazandırdığı hizmetlerden memnunuz. Yol, sosyal alanlar ve parklar gibi imkanlar ölçüsünde daha birçok hizmeti hayata geçiriyor. Taleplerimizi ve sıkıntılarımızı istediğimiz anda iletebiliyoruz. Başkanımız ve ekibi de bu taleplerimizi hiçbir sorun yaşanmadan çözüme kavuşturuyorlar. Çocuklarımız şimdi bu leylekler yerleştirilen parklarda oynarken çok mutlu oluyorlar. Bizler çocuklarımızla burada fotoğraflar çektiriyoruz. Mahalle sakinleri olarak parkımıza ve yapılan diğer hizmetlere sahip çıkmalı ve korumalıyız” dedi.

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.