Belediye Önlem Olarak “Hendekcik” Kazdı

65

Belediye; mahalle sakinlerinin şikâyeti üzerine Karaağaç Mahallesindeki bir soruna çok acayip bir çözüm buldu. Belediyecilik açısından çok komik bir hareket olarak nitelendirilebilecek gelişme hem mahalle sakinleri hem de diğer vatandaşlar tarafından şaşkınlıkla karşılanıyor.

Dörtyol diye tabir edilen şehir merkezinin göbeğinde saman pazarı faaliyet göstermekte. Asıl yerinin Doğubayazıt yolu üzerinde olmasına rağmen birçok saman tüccarı araçlarıyla yoğun bir trafik sıkışıklığı yaratmanın yanı sıra mahalle arasındaki faaliyetiyle de sorun oluşturmakta. Karaağaç Mahallesi sakinlerinin şikâyeti üzerine belediye yetkilileri saman kamyonlarını uzaklaştıramayınca, araçların park ettiği arazinin etrafını kepçeyle kazarak ufak “hendekcikler” oluşturdu. Böylece araçların bu çukurları aşamayıp arsaya giremeyeceklerini bu yüzden şehir merkezindeki saman pazarının artık faaliyette olmayacağını düşündüler. Lakin bu çözüm bir işe yaramadı ve kazılan çukurların ardından kamyon şoförleri araçlarını yol kenarlarına veya mahalledeki evlerin önüne park ederek saman satmaya devam ediyorlar.

Mahalle sakinleri yaptıkları açıklamada; “bizler belediyeden daha önce bu pazarı buradan kaldırmalarını talep etmiştik. Buradaki saman kamyonlarının aslında Doğubayazıt Caddesi’nde faaliyet göstermekte olan saman pazarına yönlendirmelerini istemiştik. Belediye kamyonları sokak arasından kaldırmak için cezai işlem uygulayacağına veya farklı bir yöntem deneyeceğine boş arazinin etrafına kepçeyle çukur kazdı böylece araçların araziye girmeyerek bu sokağı terk edeceğini düşündü. Lakin araçlar sokak girişlerine ve evlerimizin önüne park ederek trafik akışını engelliyorlar” dediler.

Mahalle sakinleri belediyeden bu soruna kalıcı bir çözüm üretmelerini belirterek saman pazarının mahalle içinden kaldırılması gerektiğini dile getirdiler.

66

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.