Belediye, Iğdır Çevresini Mevsimlik Çiçeklerle Donatacak

4

Belediye, Park ve Bahçe Birimi tarafından belediyeye ait seralarda mevsimlik çiçek üretimi yapılıyor. Serada tohum ekme çalışmalarına Eş başkanlarımız Murat Yikit, Şaziye Önder, Belediye Eş Başkan Yardımcısı Aynur Timur’un yanı sıra belediye çalışanlarımız katıldılar.

Belediyeye ait araç garajı yanında kurulan serada Park ve Bahçe Birimi tarafından mevsimlik çiçekler yetiştiriliyor. Belediye Park ve Bahçe Birimi tarafından daha öncede üretilen güller baharın gelişiyle park ve bahçelerin bulunduğu yerlere ekiliyor. Konuyla ilgili bilgi veren Belediye Eş Başkan Yardımcılarından Aynur Timur, şehrin çehresini güllerle güzelleştirmek istediğine dikkat çekerek” İlkbahar ayının gelmesi ile birlikte ilimizde bulunman park ve bahçeleri güllerle donatarak böylece ilimizin daha hoş bir görünüme bürünmesini sağlıyoruz. Şimdi bu serada bulunan gül tohumları yaklaşık 1 ay sonra fideye dönüşecek bizlerde bu fideleri şehrin park ve bahçe alanlarına ekeceğiz” dedi.

On bir çeşit güzellikte mevsimlik çiçek üretiyoruz’

Timur son olarak on bir çeşit güzellikte mevsimlik çiçek üreteceklerine dikkat çekerek” Park ve bahçe alanlarına ekilmek üzere on bir çeşit renkten 35 bin çiçek üreteceğiz. Şuan tohumlarını seramıza serptikten sonra 25 gün içerisinde bunlar fide olacak o zaman bizler bu fideleri ilimizdeki tüm park ve bahçe alanlarına ekeceğiz” dedi.

 

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.