Belediye Eş Başkanları Zabıta Birimini Ziyaret Etti

SONY DSC

Belediye Eş Başkanları Murat Yikit ve Şaziye Önder zabıta birimine ziyarette bulundular. Ziyaret esnasında eş başkanlar birim çalışanlarıyla toplantı gerçekleştirdiler.

“HER KESİMİN FİKRİNE BAŞVURARAK SORUNLARIMIZI ÇÖZECEĞİZ”

Toplantıda ilk olarak konuşan Eş Başkan Av. Murat Yikit, insanlarda nasıl olsa biz BDP’liyiz. Belediye, BDP kitlesinin bulunduğu yerlere ses  çıkarmayacak gibi algıların oluşmaması gerektiğine dikkat çekerek; “buradan insanlarımıza sesleniyoruz. Halkımızda, BDP kitlesinin olduğu yerlerde belediyenin sesini çıkarmayacağı ya da onları kayıracağı gibi algılar kesinlikle oluşmasın. Bizim için dili, ırkı, dini ne olursa olsun herkes bizim halkımızdır. Bizler bu anlamda Türk’ü olsun Kürt’ü olsun Azeri’si olsun tüm halkımızla birlikte onların fikirlerine başvurarak ilimizdeki sorunları çözeceğiz” dedi.

“BİZİM BİRLİKTE YAŞAMAKTAN BAŞKA ALTERNATİFİMİZ YOK”

          Yikit, Iğdır’da yaşayan tüm halkların birbiriyle yaşamaktan başka çaresi olmadığına dikkat çekerek; “bakınız seçim geldi geçti. Biliyorsunuz seçim zamanında MHP Milletvekili Sinan Oğan’ın her yerde sergilenen ırkçı söylemleri olmuştu. Hepimiz üzülmüştük. Beni Sinan Oğan’ın söylemleri üzmemişti. O bir siyasetçi, her şeyi söyler. Ama beni en çok o söylemlere alkış tutanlar üzmüştü. Çünkü ben oradaki insanlarla bu ilde birlikte yaşıyorum. Birlikte yaşamaktan başka da alternatifimiz yoktur” dedi.

“HALKIMIZIN ZABITALAR ÜZERİNDEKİ KAYGILARINI ORTADAN KALDIRACAĞIZ”

Başkan Murat Yikit’in ardından konuşan Belediye Eş Başkanı Şaziye Önder ise zabıtaların halkın üzerinde oluşturdukları kötü izlenimlerin ortadan kalkması gerektiğine dikkat çekerek; “insanlar zabıta elbisesi görünce korkuyorlar. Bana nasıl zarar verecek diye korkuyorlar. Çünkü insanlarımız yıllardır ne yazık ki zabıtalarımızı bu şekil tanımış. Burada bize düşen hep birlikte el ele verip, halkımızın zabıtalara karşı olan bu yargısını kıracağız. Bizlerin halkımızın bu korkusunu yenebilmesi için çalışmamız gerekir” dedi.

“BİZİM ÇİZGİMİZDE İNSAN VAR”

Önder, son olarak geldikleri parti kültürünün en önemli çizgisinin, insanlığa değer vermek olduğuna dikkat çekerek; “bizler bir partiyle buraya geldik. Fikrimiz belli. Bizim siyasi çizgimiz de belli. Biz o çizgide yürüyoruz. Bizim çizgimizde insan vardır. Biz insana hizmeti öğrendik. Merkezimizde insan var. Dili, kimliği, rengi ne olursa olsun bizler halkımıza hizmet için geldik” dedi.

SEYYAR SATICILAR KONUSU TOPLANTIYA DAMGA VURDU

Eş Başkanların toplantının dilek, şikâyet ve öneri kısmında söz hakkı verdiği zabıtalar arasında en çok konuşulan sorun ise seyyar satıcıların konusu oldu. Eş başkanlar bu konu ile ilgili de gerekli çalışmaları olduklarını ve en kısa zamanda yapılan çalışmaların ardından zabıta ve halkın destekleriyle bu sorunun da ortadan kalkacağını belirtti.

 

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.