Belediye Eş Başkanları Esnaflarla Bir Araya Geldi

SONY DSC

Belediye tarafından bir hafta boyunca sürecek olan daha düzenli bir şehir kapsamında kaldırım düzenlemeleri, temizlik gibi konularda fikir alışverişinde bulunmak üzere esnaflarla bir araya geldi.

Aralarında Belediye Eş Başkanları Av. Murat Yikit ile Av. Şaziye Önder ve meclis üyelerinin de bulunduğu heyet şehir merkezinde bulunan esnaflarla kaldırım düzenlemeleri, temizlik konuları başta olmak üzere birtakım fikir alışverişinde bulunmak üzere bir araya geldi. Heyet bir haftalık program çerçevesinde ilk olarak Cumhuriyet Caddesi üzerinde bulunan esnaflarla görüştü.

“Halkımızı rahatsız eden her şey bizleri de rahatsız eder”

Burada esnaflara seslenen Belediye Eş Başkanlarından Av. Murat Yikit, halkı rahatsız eden her şeyin belediye olarak kendilerini de rahatsız ettiğine dikkat çekerek; “bizler herkesin gözü önünde herkesin duyabileceği bir ortamda sıkıntılarımızı birbirimize aktarmak için buradayız. Bu caddede sizi bir şey rahatsız ediyorsa emin olun bu buradan geçen halkımızı da müşterilerinizi de ve belediye olarak bizleri de rahatsız ediyor. Bizleri rahatsız etmesinin nedeni ise insanların rahatsızlık duyduğu konular bizleri de doğal olarak rahatsız eder. Bu sebeple bizler bu rahatsız eden sorunları ortadan kaldıracağız” dedi.

“Kaldırım işgalleri devam ederse cezai işlemler başlatacağız”

 Kaldırım işgallerinin devam etmesi halinde cezai işlemler uygulanacağına dikkat çeken Yikit; “bizler bir haftalık program çerçevesinde bölge esnaflarımızın hepsini gezeceğiz. Tüm esnaflarımıza da önümüzdeki pazartesi gününden itibaren kaldırım işgalleri devam ederse cezai işlemler başlatacağımızı söyleyeceğiz. Bu konuda hiç kimse kusurumuza bakmasın. Bizlere de bu konuda yardımcı olsunlar” dedi.

“Temizlik sorunu en çok şikayet aldığımız konudur”

Temizlik konusuna da değinen Yikit, bu konuda ciddi şikayetler aldıklarını, ancak bu sorunu çözmek içinde ciddi çalışmalar yürüttüklerine dikkat çekerek şunları söyledi:

 “Bizler şehir düzenlemesi konusunda halkımızdan sorunlara ilişkin yardımlarını bekliyoruz. Bu sorunların başında temizlik geliyor. Bizler yönetimin olarak bu sorunu ortadan kaldırmak için ciddi projeler hazırlamakta ve çalışma yürütmekteyiz. Bu sorunu da ortadan kaldıracağız. Çünkü halkımızdan en çok temizlik konusunda şikâyet alıyoruz.

“Halk sizlerin ne sattığını iyi biliyor”

Ardından konuşan Eş Başkan Av. Şaziye Önder ise kaldırım üzerine ürünleri bırakmaya gerek olmadığına dikkat çekerek; “bizler defalarca söyledik. Ürünlerinizi sergilemek için kaldırıma bırakmanıza gerek yok. Zaten her dükkânın vitrini vardır. Ürünlerinizi orada sergileyebilirsiniz. Sizin ne sattığınızı, kunduracı mı kuyumcu mu esnaf mı olduğunuzu halk biliyor. Bu yüzden kaldırım işgali yapmayalım. Kesin kararımızdır kaldırım işgaline son vereceğiz” dedi.

“Hepimiz şehrin düzeninden sorumluyuz”

Önder son olarak Iğdır’da yaşayan herkesin şehrin düzeninden sorumlu olduğuna dikkat çekerek; “hepimiz bu şehrin düzeninden sorumluyuz. Hepimizin algısı açık. Neden illaki bir takım düzenlemeler için birilerin başımızda durması gerekiyor? Neden illaki bir zabıtanın başımızda nöbet tutması gerekiyor? Ben bu algıya karşıyım. Bu şehirde yaşıyorsak kurallara uymamız lazımdır” dedi.

Esnaflarla gerçekleşen toplantı, heyet ile esnafların şehir düzenlemeleri konusunda birbirleriyle fikir alış verişinde bulunması ile son buldu.

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.