BELEDİYE BAŞKANLIĞI’NA (Muhasebe Müdürlüğü) IĞDIR

faturalar

Bilindiği gibi zaman zaman Valilik Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü aracılığı ile ilanlarınız gelir ve biz bunları zamanında yayınlarız. Ama ne yazık ki bizim gösterdiğimiz ciddiyet ve titizliği kurumunuz göstermemekte, hakkımız olan ilan paralarını alamamaktayız.

Biz yalnızca sizin ilanlarınızı yayınlamıyoruz. Diğer bütün kurum ilanları bize gelir. İstisnasız bütün kurumlar ödemelerini en geç 8-10 gün içinde yaparlarken ne hazindir ki sizin kurumunuz aylar sonra bile ödeme yapmamaktadır.

Yasal olarak en geç üç ay içinde ödemenin yapılması gerekir. Ne var ki kurumunuz 5-6 ayda dahi ödemeyi yapmıyor. Bizimki de bir işletme. Bizim de giderlerimiz var. İşçilerimizin sigortası var, ücretleri var, matbaanın giderleri var. Bütün bunlar neyle oluyor? Sizlerden alacağımız ilan paralarıyla. Siz ödemeleri aksatırsanız, zorunlu olarak biz de işçilerimizin sigorta primlerini ve ücretlerini ödemede güçlük çekiyoruz.

Kurum olarak ve siyasal olarak hep emekten söz edersiniz. Emeğin hakkını bu kadar geciktirmek siyasal düşüncelerinizle örtüşüyor mu? Bunu doğru buluyor musunuz?

İlan paramız gecikince zorunlu olarak Muhasebe Müdürü Mustafa Sarıtaş ile görüşmeye gittim. Adeta beni azarlayarak: “Yahu kardeşim diğer gazeteler 6 ay bekliyorlar, siz üç ay dahi beklemiyorsunuz” diye çıkıştı. Sanki biz haksız bir şey istemişiz, sanki dilenciymişiz gibi bir tutum takınmasını doğrusu çok yadırgadım ve yakıştıramadım.

Başka gazetelerin ne kadar beklediği bizi ilgilendirmez ve dahi bağlamaz. Belki diğer gazetelerin maddi durumları iyidir, bekliyorlardır, ya da sizinle tartışmak istemiyorlardır. Bu onların bileceği bir şeydir. Bizim öyle bir konumumuz yok. 

Tekrar ediyorum. Biz size, bağışta bulunun demiyoruz, yardım istemiyoruz. Sadece verdiğimiz hizmetin karşılığını istiyoruz. Bizim de kendi çapımızda giderlerimiz, harcamalarımız vardır. Her ilan parası böyle aylar sonra ödenirse biz nasıl ayakta durur ve kamu hizmetini sürdürürüz?

Ayrıca konuyu Eş Başkan Şaziye Önder Hanım’a ilettim. Bu sorunu çözmesi ümidiyle konudan haberdar ettim. O da Muhasebe Müdürünü telefonla aradı ve ödemelerin en kısa zamanda yapılacağını söyledi. Ne yazık ki Eş Başkan’ın muhasebe müdürlüğüne konuyu bildirmesinin de bir karşılığı olmadı. Bir sonuç alamadık.

Muhasebe Müdürü şöyle bir mantık yürütüp adeta bizi tehdit etmektedir: “Mademki yasal olarak en geç üç ay içinde ödenecek, ben de her ödemenizi üç ayın bitiminde yaparım.”

Yasanın böyle keyfi olarak en üst sınırından yorumlanması ancak böylesi muhasebecilere uygun düşer. Kamuoyuna hizmet veren bir gazeteyi güç durumda bırakmak seçilmişler için hiç de şık değildir.

İlan karşılığı olan ödemelerimizin en kısa sürede ödenmesini ve gecikmede kusuru olanlar hakkında yasal işlemin yapılmasını ve sonuçtan tarafıma bilgi verilmesini saygılarımla talep ediyorum.

MEHMET TOKA

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.