Belediye Atölyelerinin Açılışı Yapıldı

4

Iğdır Belediyesi tarafından belediyeye ait garajda bulunan motor atölyesi, oto elektrik atölyesi, kaynak atölyesi ve lastik atölyesinin açılışları gerçekleştirildi. Belediyeye ait garajda gerçekleşen açılışa Iğdır Belediye Eş Başkanı Murat Yikit’in yanı sıra Doğubayazıt Belediye Eş Başkanı Delal Tekdemir, İl Genel Meclis Eş Başkanları A.Kadir Özsular ile Dilek Yanardağ’ın yanı sıra STK temsilcileri ve belediye çalışanları katıldı.

“Atölye demeye bin şahit gerekiyordu”

Açılış konuşmasını gerçekleştiren Iğdır Belediye Eş Başkanı Murat Yikit, eski atölye yerini görenlerin buralara atölye demesinin mümkün olmadığını belirterek; “2014 yerel seçimlerinden sonra bu garaja geldiğimizde garajın hemen yaklaşık 20-30 metre arkasında burada çalışan arkadaşlarla sohbet ettik. Bir arkadaşımıza ‘kaç yıldır burada çalışıyorsun’ diye sordum. ‘Başkanım yanlış hatırlamıyorsam yaklaşık 23 yıldır çalışıyorum’ dedi. ‘Peki bu garaj ne zaman yapıldı’ diye sordum. ‘Valla başkanım ben geldiğimde vardı’ dedi. Şimdi garaj dediğimiz bütün atölyelerin bulunduğu yer aslında yani araçlarımızın tamir edildiği, bakımlarının yapıldığı, hemen hemen belediyenin icraat anlamında yapması gereken tüm faaliyetlerin ana merkezi olan bir yer ama atölye demeye bin şahit gerekiyordu” diye konuştu.

“Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum”

Yikit son olarak emeği geçen herkese teşekkür ederek; “yani biz buradaki yazıları sadece iş olsun diye, hani iş güvenliği olsun da, iş güvenliği uzmanı geldiği zaman yazı asılmış mı asılmamış mı diye kontrol etsin diye değil, işçilerin çalışacakları ortamın çok iyi olması için uğraşıyoruz. Gerçekten o zaman hem verimi artırabiliyoruz hem de daha sağlıklı bir çalışma imkânı yaratabiliyoruz. Emeği geçen herkese tekrardan teşekkür ediyorum ve sizlere de buraya gelip bizi onurlandırdığınız için ayrıca teşekkür ediyorum” dedi.

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.