Bedensel Engellilere Ahşap Boyama Kursu Açıldı

66

Türkiye Çalışma ve İş Kurumu Iğdır İş-Kur Müdürü Halis Erdoğan, Iğdır İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Ahmet Gelal ve Iğdır Halk Eğitim Müdürü Mehmet Gül, ahşap boyama kursunu ziyaret ederek çalışmalar hakkında bilgi aldılar.            

Türkiye Çalışma ve İş Kurumu Iğdır İş-Kur Müdürü Halis Erdoğan; “açmış olduğumuz kurs sayesinde özellikle engelli vatandaşlarımıza büyük yararlar sağlayacağına inanıyorum. İş-Kur İl Müdürlüğü olarak bu kursu hayata geçirmenin mutluluğunu yaşıyoruz.  Kursumuz İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Iğdır Halk Eğitim Müdürlüğü ve Yeşil Iğdır Bedensel Engeliler Derneği ile ortaklaşa açtık. Amacımız engelli vatandaşlarımızı evden çıkararak sosyal ortama kavuşturmak ve ayrıca meslek sahibi edindirmek bu konuda arkadaşlarımız yerel el sanatları çerçevesinde güzel ve anlamlı sanatlar ürünler ortaya çıkarmışlar.  İlerleyen dönemlerde bu tür kurslarımız devam edecektir. Aynı zamanda bakanlığımızın engelli vatandaşlarımıza yönelik 2014 yılında başlattığı engellilerin kendi işlerini kurmalarına yönelik hibe desteği verildiğini sunulan projeler sonunda başarılı bulunan projelere 36 bin TL karşılıksız hibe verilerek engellilerin kendi işlerinin patronu olmasını sağlamayı planlıyoruz” dedi.

Yeşil Iğdır Engelliler Spor Kulübü’nde düzenlenen kursla ilgili bilgi veren Iğdır Halk Eğitim Müdürü Mehmet Gül şunları söyledi:

“Iğdır İş-Kur Müdürlüğü, İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Halk Eğitim Müdürlüğü’nün ortaklaşa organize edilen Yeşil Iğdır Engeliler Spor Kulübü Derneği’nde düzenlenen ‘Ahşap Boyama 10 engelle vatandaşımızı 280 saatlik kurs ile bedensel engelli vatandaşlarımızın bilgi, beceri ve meslek sahibi olmalarını sağlayarak verilen sertifikaların sonunda kursiyerlerimiz iş kurma imkânına kavuşmuş olacaklardır” dedi.

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.