BDP Iğdır İl Örgütü’nden Lice ve Halfeli Açıklaması

2

BDP Iğdır İl Örgütü Lice ve Halfeli Beldesi’nde çıkan olaylara tepki gösterdi. BDP İl Başkanı Mehmet Anar, Lice’de yaşanan olaylarda 2 kişinin hayatını kaybetmesi ve Iğdır Halfeli Beldesi’nde yaşanan kavga ile ilgili açıklama yaptı. Açıklamada şu bilgilere yer verildi:

“AKP Hükümeti yaptığı bu alçakça saldırının hesabını halkımıza verecektir.
Bu saldırı sürecin boşa çıkarma ve barış umutlarına yapılan bir saldırıdır. Öte yandan AKP hükümeti süreci olumlu yönde etkileyecek hiçbir adım atmamıştır. Aksine yaptığı güvenlik barajları, yeni cezaevleri, karakol ve kalekol inşaatlarını eskisine nazaran hızlandırmıştır.

Seçimden bu yana Ak Parti’nin sivil tetikçileri Halfeli Beldemizde seçim günü olmak üzere ve seçimden sonra dahi parti çalışanlarımıza, parti yöneticilerimize, belediye meclis üyelerimize yaklaşımları planlı koordineli saldırılar gerçekleşiyor. Bu gün dahi üç arkadaşımız fiziksel olarak darpa maruz kalmışlardır. İkisi şu anda hastanede tedavi görüyor. Bizler hassas süreç ve mevcut durumun olumlu gelişebilmesi için elimizden gelen barışçıl ortamı sağlamak için bütün çabayı sarf ediyoruz. Fakat bilinmelidir ki hiçbir arkadaşımız,
yöneticimiz, siyasi parti çalışanımız bu tür saldırılara karşı tepkisiz duyarsız kalmayacaktır. En sert şekilde demokratik tepkimizi ortaya da koymuş olacağız. Bu vesileyle Halfeli’deki saldırıyı nefretle ve şiddetle kınıyoruz.”

Kalabalık, parti binası önünde Lice ve Halfeli olaylarını kınamak için 5 dakikalık oturma eylemi yaptı. Lice ve Halfeli olaylarını kınamak için yapılan açıklamaya Iğdır Belediye Eş Başkanları Murat Yikit ve Şaziye Önder ile BDP yöneticileri ve vatandaşlar katıldı.

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.