BDP Genel Eş Başkanı Demirtaş, Tuzluca’daydı

a3

Barış ve Demokrasi Partisi (BDP) Genel Eş Başkanı Selahattin Demirtaş, Karst’taki mitinginin ardından Iğdır’ın Tuzluca ilçesine geldi.

İlçe girişinde yüzlerce araçlık konvoyla karşılanan BDP heyeti, BDP Iğdır Milletvekili Sırrı Sakık ile BDP Iğdır Milletvekili Pervin Buldan da katıldı. İlçe meydanında binlerce kişiyle bir araya gelirken kadınların yoğun katılımı dikkat çekti. BDP Tuzluca Belediye Eş Başkan Adayları Mehmet Gültekin ve Neşe Gülcan ile vekillerin halkı selamlamasının ardından BDP Genel Başkanı Selahattin Demirtaş burada bir konuşma yaptı.

Demirtaş, Türkiye’de barışı inşa ettiklerini belirterek, “Biz belediyeleri birilerine peşkeş çekmek için almıyoruz. Çok büyük bedeller var. Belediye kazandığımız her yerde sadece yol su kanalizasyon yapmıyoruz. Kardeşlik inşa ediyoruz. Türkiye bunu unutmuş, biz bunu hatırlatıyoruz. Kars’ın sokaklarında çizmesiz yürüyemiyorsunuz çünkü BDP yok orada. 30 Mart’ta Karsı kurtaracağımız gibi Tuzluca’yı da kurtaracağız” dedi.

Yerel seçimlerin önemli bir süreç olduğunu ifade eden Demirtaş, gittikleri her yerde barış ve kardeşliği inşa ettiklerine dikkat çekti.

Demirtaş, buradaki konuşmasının ardından, Iğdır’da gerçekleştirilecek olan mitinge doğru yola çıktı.

 

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.