BDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş Iğdır’da Konuştu

a8

 

a9

BDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş Iğdır’da partisinin düzenlediği mitingde konuştu. Mitinge Selahattin Demirtaş, Ağrı Belediye Başkan Adayı Sırrı Sakık, Iğdır Milletvekili Pervin Buldan, Kars Milletvekili Mülkiye Birtane, Iğdır Belediye Başkan Adayları Av. Murat Yikit ve Şaziye Önder katıldı. Demirtaş yaptığı konuşmada şunları söyledi:

“Belediye Başkanımız Mehmet Nuri Güneş, Iğdır Belediyesi’ndeki koltuğa emaneten oturmuştu. Ama maalesef komplolarla, hukuk dışı yollarla, gayri meşru dinlemelerle bugün Başbakan’ın şikayet ettiği paralel kulaklarla ve AK Parti’nin mührüyle zindanlara atıldı ve belediye başkanlığı elinden alındı. Belediye başkanımız ayakkabı kutularıyla para çalsaydı ne yapardınız?  Hırsızlıktan tutuklansaydı ne yapardınız? Allah korusun, fotoğrafını meydanın ortasına asabilir miydik? 30 Martta BDP’ye verilmiş her oyun anlamı şudur: ‘Sizler; egemen olanlar, kendini muktedir sananlar. Bu topraklar çok paşalar gördü. Çok ağalar, beyler, sultanlar gördü ve her biri gelip geçtiler. Yeni bir çizgi yeni bir ufuk HDP ve BDP’ye, AKP’nin hırsızlık politikalarına ne CHP’nin 90 yıllık köhnenmiş ve cemaatin kuyruğuna takılmış politikalarına mecbur ve mahkûm değiliz.’ Arkamızda büyük devletler yok, holdingler yok medya patronları yok, İsrail, Amearik, İngiltere yok, Telefon açacağımız bir fatihimiz yok. Çok şükür yok, iyiki yok. İyiki arkamızda bunlar yok. Bizim bir Allah’ımız bir halkımız var. Bize yeter bunlar biz bunlarla yürümeye her zaman varız.”

BDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’ın konuşmasının ardından miting olaysız bir şekilde dağıldı. Demirtaş ve ekibi Doğubayazıt’a doğru hareket etti.

 

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.