BDM MHP Genel Başkanı Bahçeliye Turan Yazılı Halı İpek Hediye Etti

b1

Azerbaycan Beynel Xelk Diaspora Merkezi (BDM) Genel Başkanı İsmail Ağayev, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’ye üzerinde Türkiye-Azerbaycan bayrağı ile turan yazılı halı hediye etti.

Iğdır’daki Nevruz şenliklerine Azerbaycan sanatçılara birlikte gelen BDM Genel Başkanı İsmail Ağayev MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’ye Azerbaycan sanatkârları tarafın yapılan üzerinde Azerbeycan- Türkiye bayrakları olan ve turan yazısı olan ipek halıyı hediye etti.

BDM Genel Başkanı İsmail Ağayev, Iğdır’da 10 binlerce Azerbaycan Türklerini yaşadığını ifade ederek, Türkiye’nin bu güzel topraklarını kendilerinin öz vatanları gibi saydıklarını söyledi.

Ağeyev, “1915 yıllarında Ermeniler buralarda Türk Hanlığı olan İravan’da yaşayan soydaşlarımızı ve Müslüman asıllı insanlarımızı katletmişlerdi. Bu asrın başında ise, Rusların desteği ile İravan’ın tamamını ve Dağlık Karabağ’ında yüzde 20 topraklarını işkâl etmiştir. Biz Azerbaycan diasporası olarak Ermenilerin yaptıkları bu katlamaları şiddetle kınıyor ve dünya kamuoyunda sizden destek istiyoruz” dedi.

Bundan dolayı memnun olduğunu dile getiren MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ise, Azerbaycan! a her türlü desteği vermeye hazır olduklarını söyledi.

 

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.