Bayrak İndirmeye Tepkiler Sürüyor

ff

Iğdır Şehit ve Gazi Aileleri Derneği Başkanı Kamber Güzelkaya, Lice’de yaşanan olayı kınayarak, tüm vatandaşları evlerine ve iş yerlerine Türk bayrağı asmaya davet etti.

Iğdır Şehit ve Gazi Aileleri Derneği Başkanı Kamber Güzelkaya, dernek binasında düzenlediği basın toplantısında şunları söyledi:

”08 Haziran 2014 günü Diyarbakır’da bulunan 2’nci Hava Kuvvet Komutanlığı’na ait kışla içinde direkte asılı bulunan, vatanımızın bağımsızlığı ve milletimizin birliğinin sembolü, rengini şehitlerimizin kanından alan Türk bayrağının bölücü örgüt tarafından indirilmesini üzüntü ile karşılıyor, olayı da şiddetle kınıyorum’. Uğruna milyonlarca Türk milletinin akıtmış olduğu, ulus olarak vazgeçilmezimiz ay yıldızlı bayrağımızın indirilmesi milletimizi yaralayıp incittiği gibi, şehitlerimizin de kemiklerini sızlatmıştır. Ulus olarak şerefimiz ve şanımız olan gök maviliğinin süsü, şehidimizin son örtüsü olan ay yıldızlı bayrağımız uğruna Çanakkale’de 253 bin vatan evladı kanlarını bu topraklara oluk oluk akıtmış ancak bayrağı göklerden indirmemiştir. Bayrağımıza yapılan çirkin, haince hareketi şiddetle kınıyor, ve umuyoruz ki faali ve olaya göz yumanları örnek derecede cezalandırırlar.”

Daha sonra Kıbrıs Gazileri Derneği Başkanı İsmet Tağal, bayrak adlı şiiri okudu.

Basın açıklamasına ASİMDER Başkanı Göksel Gülbey, Kıbrıs Gazileri Derneği Başkanı İsmet Tağal, Azerbaycan Evi Derneği Başkanı Serdar Ünsal, şehit ve gazi aileleri ve yakınları katıldı.

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.