Bayrağa ve Silaha El Basarak Yenin Ettiler‏

 

Kars’ta 11 engelli genç, İl Jandarma Alay Komutanlığında bir günde olsa asker elbisesi giyerek teskere aldı.

Genel Kurmay Başkanlığının direktifiyle, Kars’ta 11 engelli genç, 1111 sayılı askerlik kanunu kapsamında bir günlüğüne silah altına alındı.

Engelli gençlere terhis belgelerinin verilmesi nedeniyle İl Jandarma Alay Komutanlığında tören düzenlendi. Alilerin de katıldığı törende, 11 engelli genç şanlı Türk Bayrağına ve silaha el basarak yemin etti. Tören sırasında engelli askerlere selam verme eğitimi de verildi.Engelli askerlere daha sonra İl Jandarma Alay Komutanı Yarbay Hasan Çelik Gönülal, Jandarma Yarbay Tuncay Koçak ve Asayiş Şube Müdürü

Jandarma Binbaşı Mehmet Çelik tarafından teskere belgeleri verildi.

YEMEK DUASI YAPIP KARAVANADAN YEMEK YEDİLER

Askerler daha sonrada yemekhanenin yolunu tutarak asker arkadaşları ile birlikte yemek duası yaptıktan karavananın tadına da baktılar.Engelli askerler yemekhanede karavanadan yemek yedikleri sırada, aileler ve basın mensupları da hazırlanan kokteyle katıldılar. Törenin sona ermesinin ardından da terhis olan engelli askerler ve aileleri, komutanları ve asker arkadaşlarıyla birlikte kışladan ayrıldılar.

Kışladan ayrılan askerleri asker arkadaşları evlerine kadar ulaştırdılar.

ASKERLİK GÖREVİ, HER TÜRK’ÜN HAKKIDIR

Tören sırasında konuşan İl Jandarma Alay Komutanı Yarbay Hasan Çelik Gönülal Genel Kurmay Başkanlığının direktifleriyle, engelli vatandaşlara yönelik bir günlük temsili askerlik görevi nedeniyle terhis töreni düzenlediklerini söyledi.        

İHTİYAÇ DUYULDUĞUNDA VATAN İÇİN CANINIZI VERECEĞİNİZE İNANIYORUZ

İhtiyaç duyulduğunda temsili de olsa birgün dahi askerlik yaparak terhis olan askerlerin bu vatan için canlarını vereceklerine inandığını da belirten Alay Komutanı Gönülal, “Askerlik her Türk gencinin yapması gereken kutsal bir görevdir. Sizler bu üniforma ve birazdan edeceğiniz kutsal askerlik yemini ile tam bir asker olacaksınız. Bugün sizlere kısa da olsa kutsal askerlik görevini yapmanın gurur ve onurunu yaşatmaktan ve şanlı Türk ordusunun birer neferi olarak karşımızda görmekten dolayı mutluluk duyuyoruz. Ama şunu da çok iyi bilmelisiniz ki; ‘yaşama sımsıkı sarılmanız, içinizdeki umudu hiç kaybetmemeniz ve hayta tutunma adına gösterdiğiniz azim ve özgüven ile bizlere örnek teşkil etmektesiniz’. Birazdan şanlı bayrağımıza ve silaha el basarak yemin edeceksiniz. Ve şuna gönülden inanıyoruz ki sizlere ihtiyaç duyulduğunda, her vatan evladı gibi bu vatan için canınızı esirgemeyeceksiniz.” Diye konuştu.

 

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.