Başkan Murat Yikit, 33 Aylık Çalışmaları Anlattı

 

Iğdır belediye başkanı Murat Yikit, yerel ve ulusal basın temsilcileriyle makamında bir araya geldi ve 33 aylık çalışması hakkında bilgi verdi.

Başkan Yikit: “Gecikmelide olsa öncelikle 10 Ocak çalışan gazeteciler gününüzü  kutluyorum. Çalışmalarımızı anlatan 33 aylık kitapçık ile Iğdır turizm rehberi hakkında sizlere bilgi vermek istiyorum” dedi ve konuşmasını şöyle sürdürdü.

IĞDIR TURİZM REHBERİ

Başkan Yikit,  “Iğdır Belediyesi tarafından turizm rehberi hazırlandı.  Iğdır’ın turizm potansiyelinin gelişmesi ve turizmine büyük katkı sağlayacak olan 32 sahife olarak hazırlanan turizm rehberinde ilimizin çeşitli turistik yerlerinin tanıtımı yer almaktadır.

Belediyemiz tarafından ilimize gelen misafirlerimiz için hazırlanan tanıtım rehberi, Iğdır’ı bir nebze tanıtmak, yol göstermek amacıyla turizm rehberi hazırladık, Iğdır ili ülkemizin doğusunda, üç ülkeyle sınırı bir ildir. Konumu itibariyle önemli bir il olan Iğdır’ımızın tanıtımına katkı sağlamak gerektiğini düşündüğümüzden bu kitapçığı hazırladık ve İstanbul’da düzenlenecek olan  EMİT fuarında da sergilenecektir.” dedi.    

IĞDIR BELEDİYESİNİN 33 AYLIK ÇALIŞMASI

Başkan Murat Yikit: “Mart 2014 seçimlerinden sonra 33. ayımızı doldurduk bu kapsamda 33 aylık bir çalışmayı ve bundan sonra yapmış olacağımız çalışmaları bir araya toplayıp halkımıza sunmak istedik, bastırdığımız kitapçık kısa başlıklarla 33 ayda yaptığımız çalışmaları anlatmaktadır. Bizlerin bu çalışmasında sonsuz destek veren tüm halkımıza, belediye meclis üyelerimiz ile tüm çalışanlarımıza şükranlarımızı sunuyorum. Hazırlamış olduğumuz bu kısa tanıtım kitapçığında belediyemizin yaptığı hizmetleri sizlerin bilgi ve görüşlerine sunuyoruz.” dedi.

Başkan Yikit:  “Yapılan işler ve yatırımlar Iğdır belediyesinin kurumsal yapısını ortaya koymaktadır. 33 Aylık çalışma kapsamında 82 km asfalt çalışması, 19 Km parke döşemesi, 14 km. kaldırım çalışması, 16 km yeni yol çalışması, 67 km kanalizasyon çalışması, 41 km su isale hattı çalışması, toplu taşıma alanında çalışma, gençlik ve kültür evinin hizmete açılması, hayvan pazarına 1,5 Milyon TL’lik yatırımı, belediyeye ait atölyelerinin açılışı, gençlerimizin sportif faaliyetlerden faydalanması için 76 Iğdır Belediye sporu kulübünün kurulması, güçlü kadınlar güçlü yarınlar projemizin hayata geçirilmesi, bu bağlamda hizmet seferberliğimiz de üreten biz kazanan ise Iğdır halkı olacaktır şiarı ile çalışmalarımıza hız kesmeden devam etmekteyiz.  2018 yılında kanalizasyon ve su projelerimiz ihale edilecektir. Asfalt kesilerek bu işlem yapılacak ve sonrasında asfaltımızın üzerine aşınma payı olarak dökülmesi gereken 5 santimlik asfalt dökülerek hem alt yapımızı, hem de üst yapımızı tamamlayacağız.

-Rutin işler ve önceden planlanan yatırımlar devam ederken, 2017 yılında Valilik yolu ile ilgili kapsamlı bir düzenleme yapacak, aydınlatmasıyla birlikte modern bir caddeye dönüştüreceğiz.

-Rus pazarını modernize edecek, yeniden yapılandıracağız.

-Iğdır Küçük Sanayi Sitesinin kooperatifi lağvedildiğinden, sanayi bakanlığının sitenin sorunlarını çözme noktasında bir girişimi bulunmadığından, belediye imar sınırları içerisinde bulunması sebebiyle yol ve alt yapısı bizim yetkimizde olmamasına rağmen yapacak, sanatkar esnafımızın içinde bulunduğu bu sıkıntından kurtulmasına sağlayacağız.” dedi.

Belediye Başkanı Murat Yikit, toplantıya katılan gazetecilere teşekkür etti.           HABER: MEHMET TOKA

 

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.