Başhekimden 2016 Yılı Değerlendirmesi

 

 Iğdır Devlet Hastanesi Başhekimi Nevruz Erez basın mensuplarıyla yaptığı toplantıda; hastanenin 2016 yılı faaliyetleri ile ilgili bilgiler verdi. Erez açıklamasında şu bilgilere yer verdi:

“Çok değerli basın mensupları; yöneticisi olduğum Iğdır Devlet Hastanesi’nde yılsonu olması münasebetiyle 2016 yılı içerisindeki istatiki verileri paylaşmak ve yıl içerisindeki yapmış olduğumuz yeni ünite ve birimlerin tanıtımını yapmak amacıyla bu basın toplantısını düzenledik.

Çok değerli basın mensupları;

Iğdır Devlet Hastanesi’nde 70 uzman hekim 21 pratisyen hekim,577 hekim dışı personel ve yaklaşık 290 şirket personeli arkadaşımla birlikte halkımıza kaliteli sağlık hizmeti vermek için 7/24 öz veriyle çalışıyoruz.

Hastanemiz polikliniğine başvurarak teşhis ve tedavi gören hasta sayısı 778.140’ dır. Sadece acil servisine başvurarak ayaktan tedavi alan hasta sayısı 248.353’dür. Yatan hasta sayımız ise 15.900dir.

Hemo Diyaliz ünitesinden tedavi alan hasta sayımız 1536’dır. 2016 yılında on ikinci ay itibariyle hastanemizde toplamda 8015 adet ameliyat yapılmıştır hastanemizdeki yıl içindeki toplamda doğum oranı 3164 ‘tür.

Hastanemiz aynı zamanda evde bakım hizmeti vermekte olup  hastaneye ulaşamayan hastalarımıza da bakım ve tedavi hizmeti  ulaştırmaktadır. Evde bakım hizmeti için bize başvuran hasta sayısı 2960’dır.

Bebek dostu olan hastanemizde yeni doğan yoğun bakımda takip ve tedavi olan bebek sayısı 618’dir. Hastanemizden diğer illere sevk olan hasta sayısı 14953’dır.

Yeni yılda ben ve hastanede canla başla görev yapan tüm sağlık çalışanları ve hizmetli personelimle birlikte kaliteli ve güler yüzlü hizmet vermeye ödün vermeden devam edeceğiz. Anne dostu hastane olabilmek adına gerekli girişimlerin, hazırlıkların yapılması da hedeflerimiz içinde bulunmaktadır.

Hastanemizde 2016 yılı içinde hastalarımıza daha iyi ve kaliteli hizmet vermek için açılan servislerimiz ise şunlardır:

– Palyatif Bakım Servisi

– Kemoterepi Ünitesi:

– 1.Basamak Yoğun Bakım Ünitesi:

– Anne Oteli:

– Gebe Okulu:                                

– Diabet Polikliniği:   

– Teşekkür Noktası”

 

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.