Başbakan Yardımcısı Emrullah İşler Iğdır’da

a7

a8

Başbakan Yardımcısı Emrullah İşler gezi ve ziyaretlerde bulunmak üzere helikopterle Iğdır’a geldi.

Başbakan Yardımcısı Emrullah İşler’i Valilik önünde Iğdır Valisi Davut Haner, partililer ve protokol üyeleri ve yöresel kıyafetli küçük kız çocuğu Başbakan Yardımcısı Emrullah İşler’i çiçekle karşıladı.

Valilik ziyaretinde şeref defterini imzalayan Başbakan Yardımcısı Emrullah İşler’e Valilik makamında Vali Davut Haner tarafından bilgilendirme sunumu yapıldı.

Daha sonra açıklama yapan İşler, Iğdır’ın şirin bir il olduğunu, üniversite, havalimanı ve bölünmüş yollarla buluştuğunu, sağlık alanında da birçok hizmetin sunulduğunu gördüm. Doğalgazın da ihalesinin yapıldığını ve en kısa sürede doğal gaza kavuşacağını ümit ediyorum. Tabi en büyük temennimiz 30 Mart’ta yapılacak seçimlerde partimizin adayının kazanmasıyla birlikte Iğdır’a birçok hizmetin geleceğine inanıyorum” dedi.

Bir gazetecinin Muradiye’deki saldırı ile ilgili sorusuna Başbakan Yardımcısı İşler şöyle cevap verdi:

“Çaldırandan Muradiye’ye gittiğimizde de birtakım taşlı saldırı oldu. Bu da son derece çirkin bir saldırıydı. Muradiye’ye gittiğimde şunu öğrendim. Cumhuriyet tarihinde ilk kez bir başbakan yardımcısı ilçeyi ziyaret ediyor. Bizim örfümüzde, âdetimizde misafire ‘hoş geldiniz’ denir, güller atılır. Taş atılmaz, sopa atılmaz. Bu örfümüze de âdetimize de insanlığa da terstir. Türk örfünde de Kürt örfünde de böyle bir şey söz konusu değil. Kaldı ki burada biz demokratik yarış içindeyiz. Bu yarışta centilmenlik gerekir. Ama yapılan saldırılardan anlıyoruz ki BDP ciddi şekilde kan kaybetmekte, bunun acısını da bu tür saldırılarla çıkarıyor. Daha önce de bu konuda büyük şehir belediye başkan adayımıza böyle bir saldırı olmuştu” dedi.

 Daha sonra dinlemelerle ilgili açıklama yapan İşler, daha önce CHP’ye bir operasyon yapıldığını, şantaj ve tehditle genel başkanın koltuğundan edildiğini ifade etti. İşler, MHP’ye karşı da 2011 seçimleri öncesi operasyon yapıldığını ve şuan aynı şantajların kendilerine yapıldığını belirterek; “biz bu şantaj ve tehditlere boyun eğmeyeceğiz. Mücadelemizi başlattık, güçlü bir şekilde sürdürüyoruz. Ancak biz geçmişte kendilerine tehdit ve şantaj edilenlerin bizi yalnız bıraktığını görüyoruz. ‘Daha önce biz şantaj yedik şimdide AK Parti biraz şantaj yesin, darbe yesin’ mantığıyla hareket ediyorlar. Binlerce insanın mahkeme kararı olmadan dinlendiğini görüyoruz. Bu yapının ne kadar devlet içerisinde etkin olduğunu gözlemliyoruz. Burada herkesin dinlendiği siyasetçi, akademisyenlerin, gazetecilerin, bürokratların, iş adamlarının ve herkesin dinlendiğini ve zamanı geldiği zaman dinlemeler neticesinde tehdit ve şantaj aracı olarak kullanılması söz konusu. Millet olarak ve devlet olarak böyle bir ciddi bir tehlikeyle karşı karşıyayız” dedi.

Daha sonra Iğdır Valisi Davut Haner tarafından Başbakan Yardımcısı İşler’e Karabağ kilimi hediye edildi.

a9

 

                                                                                                  

 

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.