Başbakan Iğdırlılara Seslendi, “Evet” Oyu İstedi

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Binali Yıldırım, 16 Nisan’daki anayasa referandumu kapsamında Iğdır’da yaptığı konuşmada; “dost bildiğimiz Avrupa çok yoğun bir şekilde sandıktan ‘Hayır’ çıkması için aktif kampanya yapıyor. 16 Nisan’da “Evet” dediğinizde Kandil’in mumu, Pensilvanya’nın ışığı sönecek” dedi.

Iğdır Zübeyde Hanım Bulvarı’nda partisince düzenlenen mitingde halka hitap eden Başbakan Binali Yıldırım, 16 Nisan’da güneşin Iğdır’dan doğarak tüm Türkiye’ye yayılacağını belirtti. Başbakan Yıldırım, “Güneş ilk Doğu’dan doğar. 16 Nisan’da güneş Iğdır’dan doğacak. 16 Nisan’dan başlayarak Türkiye’ye baharın kokusu, baharın umudu saracak. Iğdır kardeşliğin, dostluğun merkezidir. Iğdır’da ayrım olmaz, ayrımcılık olmaz. Burada Türkiye ile Azerbaycan kardeştir. Kardeşliğimiz bozmaya çalışanlara en güzel cevabı Iğdır 16 Nisan da verecek mi? Allah kardeşliğimizi daim etsin. Türkiye’deki kardeşliği birliği bozmaya hiçbir terör örgütünün hiçbir dış gücün gücü yetmeyecektir. Bugün de yarın da bir olacağız, birlikte Türkiye olacağız. 15 Temmuz’da bu güzel ülkeyi işgal etmeye çalışan asker kılığındaki hainler o gece harekete geçti. Bağımsızlığımızı elimizden alacak, bayrağımızı indireceklerdi. Aziz milletimiz dik durarak gereken cevabı verdi.  Alçakların karşısında boyun eğmediniz” dedi.

Başbakan Yıldırım, içeride ve dışarıda bütün terör örgütlerinin kol kola girerek anayasa değişikliğine karşı çıktıklarını belirterek, “Bu anayasa değişikliğine karşı çıkıyorlar. Dost bildiğimiz Avrupa çok yoğun bir şekilde sandıktan ‘Hayır’ çıkması için aktif kampanya yapıyor. Bizi birbirimize hasım etmeye asla ve asla kimsenin gücü yetmeyecek. Bugüne kadar bütün zorluklara birlikte göğüs gerdik. Bugün de yarın da bir olacağız beraber olacağız birlikte Türkiye olacağız. 15 Temmuz’da bu güzel ülkeyi işgal etmek isteyen asker kılığındaki alçak teröristler o gece harekete geçti. Ülkemizi işgal edecek bağımsızlığımızı elimizden alacak bayrağımızı indireceklerdi. O akşam Cumhurbaşkanımız hükümetimiz ve aziz milletimiz dik durdu ve bu alçaklara gereken cevabı bu meydandan verdiniz. Alçakların karşısında boyun eğmediniz. Sizlere çok teşekkür ediyorum. Şimdi karar sırası sizde yetki de sizde. Şu anda içeride dışarıda bütün terör örgütleri kol kola vermişler bu anayasa değişikliğine karşı çıkıyorlar. FETÖ PKK ile birlikte ‘Hayır’ için çalışıyor. Dost bildiğimiz Avrupa çok yoğun bir şekilde sandıktan ‘Hayır’ çıkması için aktif kampanya yapıyor. Avrupa’nınki tam bir iki yüzlülüktür çifte standarttır. Teröristlere kapıları sonuna kadar açan ama bakanlarımıza her türlü kısıtlamaları getiren Avrupa’nın gerçek yüzünü gör ey Iğdırlı. Rotterdam oradaysa Iğdır burada” şeklinde konuştu.

“Evet dediğinizde Kandil’in mumu, Pensilvanya’nın ışığı sönecek”

Başbakan Binali Yıldırım, 16 Nisan’da ‘Evet’ çıkması halinde Kandil’in mumunun, Pensilvanya’nın ışığının söneceğini belirterek şöyle konuştu:

“Şimdi karar sırası sizde yetki de sizde. Şu anda içeride dışarıda bütün terör örgütleri kol kola vermişler bu anayasa değişikliğine karşı çıkıyorlar. FETÖ, PKK ile birlikte ‘Hayır’ için çalışıyor. Rotterdam oradaysa Iğdır burada. ‘Evet’ dediğinizde Kandil’in mumu, Pensilvanya’nın ışığı sönecek; teröristler korkacak millet sevinecek. CHP maalesef çok kalitesiz çok çirkin bir kampanya yürütüyor. Yalan dolan başka bir şey yok. Yalanda ölçüyü kaçırdı. Ortaya attıkları yalanların hiçbirisi geçerli değil. CHP Genel Başkanı kasıtlı olarak ardı ardına onlarca yalan. Ana muhalefet partisine yakışmıyor. Olmayan şeyleri varmış gibi anlatıyor. Yalanı da çok rahat söylüyor. Bunlar yalanı meslek haline getirmiş.”

“Allah CHP’ye gönül veren seçmene sabır versin”

            Konuşmasında CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nu eleştiren Başbakan Yıldırım, “Ey Kılıçdaroğlu sen CHP’nin genel başkanısın, büyük Atatürk’ün kurduğu partinin başındasın arka arkaya bu kadar yalanı nereye sığdırıyorsun, hiç mahcup olmuyor musun? Allah CHP’ye gönül veren seçmene sabır versin. CHP hiç bu kadar kötü bir dönem yaşamadı. 16 Nisan Türkiye’yi değiştireceği gibi ana muhalefeti de değiştirecek. Artık öyle korkutarak oy toplamak yok. Toplumu kutuplaştırarak yol yürümek yok. İktidar nasıl 14 yıldır çalışıyorsa 16 Nisan’dan sonra artık muhalefet de çalışmak zorunda kalacak yoksa siyasetten yok olup gidecekler” dedi.

“Erzurumlu ‘Teyo Pehlivan’ bunu görse pataklar”

Kılıçdaroğlu’nun defalarca yalan söylediğini kaydeden Başbakan Yıldırım, “CHP maalesef çok kalitesiz çok çirkin bir kampanya yürütüyor. Yalan dolan başka bir şey yok. Erzurumlu ‘Teyo Pehlivan’ bunu görse pataklar. Ortaya attıkları iddiaların yalanların hiçbirisi geçerli değil. CHP genel başkanı ardı ardına onlarca yalan. Cumhurbaşkanlığı hükümet sisteminde olmayan şeyleri varmış gibi anlatıyor. Yalanı da çok rahat söylüyor. Bunlar yalanı meslek haline getirmiş. Sizlerin gözünün içine baka baka yalanlarını alt alta sıralıyorlar. Bu her şeyden önce temsil ettiğiniz ana muhalefetin tabanına saygısızlıktır” dedi.

“Türkiye, beş Türkiye olacaktı”

Cumhurbaşkanlığı sistemiyle Türkiye’nin artık geriye gitmeyeceğini vurgulayan Yıldırım, “27 Nisan elektronik bildirgesi, 367 krizi, MİT krizi, gezi olayları 17-25 operasyonları, 15 Temmuz darbe girişimi olmasaydı Türkiye bugün bir Türkiye değil beş Türkiye olacaktı, altı Türkiye olacaktı. 20 bin dolar olacaktı milli gelir. Hükümete yetkiyi doğrudan vereceksiniz. Tuzaklarla darbelerle, algı operasyonlarıyla iktidar değişikliği olmayacak” diye konuştu.

“Eş başkanlığı kafaya takmış durumda”

Kılıçdaroğlu’nun tek adam eleştirisine sert çıkan Yıldırım, “Kılıçdaroğlu tek adam olacak diyor. Kılıçdaroğlu sen yedi seçim kaybettin. Bize kalkıp tek adam dersi mi veriyorsun. Senin hatırın için iki cumhurbaşkanı mı seçelim. Her belediyeye iki başkan mı seçelim? Bunlar bugünler HDP ile haşır neşir olduğu için eş başkanlığa kafayı takmış durumda. Hayırlı olsun” dedi.

Başbakan Binali Yıldırım mitingin ardından Iğdır Valiliği’ne geçti.

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.