Başarılı Iğdırlı İhracatçılara Plaket Verildi

bb

Doğu Anadolu İhracatçıları Birliği (DAİB) verdiği İftar yemeği ile başarılı Iğdırlı ihracatçıları plaketle ödüllendirdi.

Alyans düğün salonunda yapılan programa; Iğdır Valisi Davut Haner, DAİB Yönetim Kurulu Başkanı Cemal Şengel, belediye başkanı Murat Yikit, Eş başkan Şaziye Önder, Vali yardımcısı Şenol Kaya, Emniyet Müdürü Yüksel Babal, Deftardar Durak Sercan, DAİB Başkan Yardımcısı Sabih Kayhan, Iğdır Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Kamil Arslan, kurum amirleri, işadamları ile ihracatçılar katıldı.

Programda konuşan DAİB Yönetim Kurulu Başkanı Cemal Şengel, 17 ilin

bağlı olduğu bir mesleki kuruluş olarak faaliyet gösterdiklerini belirtti. Doğu Anadolu Bölgesi’ni ihracat rakamlarının daha sonra açıklanacağını belirterek plakete layık olanları kutladı.”

Iğdır valisi Davut Haner’de, başarılı ihracatçıları kutlayarak şunları söyledi. Iğdır’a ilk atandığımda vergi rekortmenleri ödül törenine katılmıştım. Demek ki Iğdırlı iş adamları vergi konusunda ve ihracatta da başarılı bir yere gelmiştir. Iğdır ekonomisi uluslararası ticaret üzerine kuruludur. Iğdırlı iş adamlarının gayretleriyle oluşan bir tablodur bu. İleride sınırımızda bulunan ülkelerde istikrar sağlanınca Iğdırlı ihracatçıların daha iyi bir konuma gelerek komşu ülkelere daha çok ihracat yapacağına inanıyorum. Böylece Iğdır ekonomik olarak daha güçlü bir hale gelecektir. ”dedi.

Daha sonra vali Davut Haner  ihracatta ilk sırada olan İshak Yaycılıya plaketini verirken  diğer protokol üyeleri de  ilk dokuza  giren ihracatçılara plaketlerini verdi.

vv

 

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.