Balyoz Davasından Tahliye Edilen Hanifi Yıldırım Sevenleriyle Buluştu

1

3

Balyoz davasından 45 aydır Hadımköy Cezaevi’nde tutuklu bulunan ve tahliye edilen Jandarma Kurmay Albay Hanifi Yıldırım, baba ocağı Iğdır’a geldi.

Anayasa Mahkemesi’nin kararının ardından Hadımköy Askeri Cezaevi’nden tahliye olan Jandarma Kurmay Albay Hanifi Yıldırım, Ankara uçağı ile Iğdır’a geldi. Havaalanında kalabalık bir gurup tarafından coşkuyla karışılana Yıldırım, uzun bir araç konvoyu eşliğinde baba ocağı Yaycı Köyü’ne geldi. Köy girişinde kurban kesilerek karşıldı. Ardından 5 yıldır görmediği 71 yaşındaki annesi Havva Yıldırım’a sarılarak ellerinden öptü.   Uzun bir konvoy eşliğinde Iğdır şehir merkezine gelen Hanefi Yıldırım, Haydar Aliyev Parkı’nda gazetecilere yaptığı açıklamada, paralel yapının kumpasına geldiklerini haksız yere 45 ay hapis yattığına ifade ederek, Anayasa Mahkemesi’nin verdiği karar ile yerel mahkemece serbest kaldıklarını anımsattı.

“Balyoz Kumpası Türk Milletini Bölmek İsteyen Dış Güçlerin Oyunuydu”

Balyoz denilen bu oyun bir kumpastı, tezgahtı diyen Yıldırım şunları belirtti:

“Mehmet Baransu isimli bir gazetecinin yazdıklarından sonra Türk Silahlı Kuvvetleri’nin kahraman subaylarına kumpas kuruldu. Binlerce delil sunuldu. Mahkeme kabul etmedi. 17 Aralık’tan sonra hükümetinde dediği gibi ‘Paralel Yapının Kumpasıyla’ 18 yıla haksız bir şekilde mahkûm edildim. Bütün bunlar Türk milletini bölmek isteyen dış güçlerin oyunuydu. Bunlar Türk milletinin başına balyoz belasını getirdiler.”

“Bu Ülkeyi Böldürmeyeceğiz”

“Gazi Mustafa Kemal Atatürk nasıl Kurtuluş Savaşı’nda yedi düvele meydan okudu, düşmanı Mudanya ve İzmir’de denize döktü ise, biz de her zaman muvaffak olup bu ülkeyi böldürmeyeceğiz. Bundan kimsenin kuşkusu olmasın. Bu ülkemiz üzerinde oynanan bir oyun. Aslında bizlerin üzerine oynanan değil, Türkiye Cumhuriyeti’nin bölünmesi için herkesçe bilinen, Büyük Orta Doğu Projesi’nin adım adım uygulandığı bir projedir. Bu sürece baktığımızda, turuncu ve yeşil devrimlerin akabinde Arap Baharı, Libya, Mısır, Tunus’taki olaylar ve en son noktası Suriye’dir. Atatürk’ün söylediği gibi, düşman hançerini göğsümüze dayamıştır. Bugün düşman kapımıza geldi, Suriye sınırımıza dayandı. Büyük Orta Doğu Projelerinden biri Türkiye’dir. Bu süreci yaşıyoruz, bizlere oynanan bu kumpas başta Balyoz, Ergenekon ve diğer kumpaslar, Orta Doğu Projesi’nin birer parçasıdır. Dolayısıyla bizim üzerimizden güzel ülkemiz, bu ata yadigarımız parçalanmak isteniyor. Bizim mücadelemiz buna karşıdır. Bugün Irak’ta iç savaş var Türkmen kardeşlerimiz katlediliyor. Aynı oyunu Türkiye üzerinde de oynamak
istiyorlar. Bizi Türk, Kürt, Alevi, Sünni diye ayırmaya çalışıyorlar. Hepimiz Türk’üz, Müslüman’ız. Birlik içinde bu oyunlara gelmeyeceğiz.”

 

 

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.