Bakanlık Ikss’nin 30 Yıllık İpoteğini Kaldırdı

BAKANLIK IKSS’NİN 30 YILLIK İPOTEĞİNİ KALDIRDI

Iğdır’da ödenmeyen borçları nedeniyle 30 yıldır ipotek altında tutulan Iğdır Küçük Sanayi Sitesi (İKSS), Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın borçları yeniden yapılandırması sayesinde ipotekten kurtuldu.

Geçmişe dönük borçlar nedeniyle dükkanı ipotek altında bulunan yüzlerce esnaf, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın girişimiyle rahat bir nefes aldı. Bakanlığın, toplam borcun yüzde 43’ünde indirime gitmesi ve geri kalan borçları yeniden yapılandırmasıyla 30 yıllık ipotek kalkmış oldu. Iğdır Küçük Sanayi Sitesi Yaşatma ve Koruma Derneği Başkanı Atakan Taşkınsu, 30 yıldır borçlu olan esnafın umudunu kestiğini ve bakanlığın yeniden devreye girerek sorunu çözdüğünü söyledi. Bu kapsamda Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın yeniden bir ödeme planı oluşturduğunu ifade eden Taşkınsu, “Buna göre esnaf arkadaşlarımızın yüzde 95’lik kısmı, plan doğrultusunda borçlarını ödemiş durumda. Buradaki 471 esnafımız, borçlarını ödedi. Bu şekilde ipoteklerin kaldırılması konusunda son noktaya geldi. Gerekli evrakların tamamlanmasıyla 30 yıllık ipotek ortadan tamamen kalkacak. Tüm esnaflarımız çok mutlu.             Bakanlığımızın girişimiyle bu sorundan kurtulduk. 30 yıldır çözümlenemeyen bir sorundu, 3 aylık bir sürede çözüldü. Bakanımız, burayı ziyaret ettiğinde bizlere söz vermişti ve sözünü tuttu. Kendisine çok teşekkür ederiz. Büyük bir yükten kurtulmuş olduk. Bundan sonra kendi mülkümüz de ekmeğimizi kazanacağız” şeklinde konuştu.

IKSS esnaf ise, sorunlarının çözüldüğünü ve bu sorunun çözülmesinde emeği geçen herkese teşekkür ettiklerini söylediler.

 

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.