Bakan Yardımcısı Sebahattin Öztürk Iğdır’a Geldi

İçişleri Bakan Yardımcısı Sebahattin Öztürk; “terörle mücadele sürecinde her gün geldiğimiz bir aşama var. İnşallah bütün Türkiye’de bu yıl bu iş sona erer” dedi.

Bakan Yardımcısı Öztürk, Iğdır Valiliği önünde Vali Ahmet Turgay Alpman ve kurum müdürleri tarafından karşılandı. Daha sonra Iğdır Valiliğine geçen Öztürk, Valilik şeref defterini imzaladıktan sonra makama geçti.

Burada konuşan Bakan yardımcısı Öztürk şunları söyledi:

“Terörle mücadele sürecinde her gün geldiğimiz bir aşama var. İnşallah bütün Türkiye’de bu yıl bu iş sona erer. Bütün tedbirleri buna göre aldık. Yapmakta olduğumuz iş durumumuzun tespiti, personel, araç ve bina gibi eksiğimiz ne var bunlarla ilgili. Başta Sayın Valimiz olmak üzere kaymakamlar, Jandarma komutanı, Emniyet müdürü ile görüşerek değerlendirme raporu yapıp Sayın Bakanımıza arz edeceğiz. Tabi önümüzde birde referandum var. Güvenliği ve onunla ilgili alınacak tedbiri görüşeceğiz. Sivil toplum kuruluşları ile de bir toplantımız olacak. Kanaat önderleri ve Sivil Toplum Kuruluşlarından da düşünce aldıktan sonra değerlendirmelerimizi ilgili makamlara sayın Bakanımıza arz edeceğiz. Iğdır bizim şu anda 10’nuncu vilayetimiz. İnşallah bugün buradaki faaliyetlerimizi yürütecek ve Iğdır’ı tanımış olacağız. Durumumuzu bir elden ve gözden geçireceğiz.”

Yapılan konuşmanın ardından Iğdır Valisi Ahmet Turgay Alpman, Bakan Yardımcısı Sebahattin Öztürk’e üzerinde Ağrı Dağı resminin olduğu bir tablo hediye etti.

Bakan Yardımcısı Sebahattin Öztürk, akşam ise polis evinde sivil toplum kuruluşları (STK) ile yemekte buluştu.

 

 

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.