Bakan Veysel Eroğlu 12 Tesisin Temelini Attı

BAKAN EROĞLU IĞDIR’DA 12 TESİSİN TEMELİNİ ATTI ORMAN VE SU İŞLERİ BAKANI PROF. DR. VEYSEL EROĞLU: “KOALİSYON HÜKÜMETİ DÖNEMİNDE YILDA 3 TESİS ZOR AÇILABİLİRKEN BUGÜN YILDA 330 TESİSİ AÇIYORUZ” “76 ŞEHRİN SU SIKINTISINI Ç

Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, Iğdır’da yaklaşık 105 milyon TL tutarındaki 12 yatırımın temelini attı.

Hava yoluyla Ankara’dan Iğdır’a gelen Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, Kültür Sarayı’nda düzenlenen temel atma törene katıldı. Yıllarca bir türlü yapımına başlanmayan ve halk arasında Ünlendi Barajı olarak dillendirilen Demir Sıkan Barajı ile birlikte 115 milyon TL maliyetli 12 yatırımın temelinin atıldığı törende konuşma yapan Eroğlu; “bizden önceki koalisyon hükümeti döneminde, benim bakanlığım bünyesindeki DSİ’de 3,5 yılda sadece 9 tesis açılabilmiş, yani yılda 3 tesis açılmış. Şimdi biz yılda en az 300 tesis açıyoruz. Yıldırım hızıyla barajları tamamladık, 76 şehrin su sıkıntısını çözdük. Bu kuraklıkta çoğu şehir susuz kalacaktı” dedi.

Çözüm sürecine de değinen Bakan Eroğlu; “Milli Birlik ve Beraberlik Projesi de gerçekten çok iyi ilerliyor. Bunun mimarı da Recep Tayyip Erdoğan’dır. Kendisiyle 20 yıldır birlikte çalışıyorum. Hakikaten vatan, millet sevdalısı bir insan. Başbakanımızın büyük projeleri var, vizyon projeleri var. Daha güçlü ve demokratik bir Türkiye için ona desteklerinizi bekliyoruz. Başbakanımız gerçekten 11 yılda çok muhteşem hizmetlere imza attı. Şimdi de cumhurbaşkanı adayımız. Sizlerden de 10 Ağustos’ta tam destek bekliyoruz, tüm Iğdırlılardan destek istiyoruz. Çünkü istikrarın devamı için bu şarttır” dedi.

Bugün Türkiye’de ekonomik istikrar varsa bunun siyasi istikrara borçlu olunduğunu ifade eden Eroğlu; “enflasyon canavarı vardı, şimdi öyle bir şey kalmadı. Vatandaşlarımızdan toplanan vergilerin yüzde 86’sı tamamen faiz lobisine gidiyordu, bir şey kalmıyordu. Eskiden çok küçük projeler dahi bekletiliyordu. 1 milyon liralık projeler dahil bekliyordu. Artık öyle değil, milletten aldığımızı millete hizmet olarak veriyoruz. Bizim farkımız budur. Faizler nerelere indi görüyorsunuz. Yüzde 4,76’ya kadar inmişti faizler. Osmanlı’dan bu yana borç sarmalı içinde yüzüyorduk. Bizde de IMF vardı, çok şükür onlara olan borcumuzu ödedik. Şimdi de 5 milyar dolar borç verebilecek büyük bir Türkiye var. 70 sente muhtaç Türkiye’den IMF’ye borcunu sıfırlayıp onlara borç veren bir Türkiye var çok şükür” şeklinde konuştu.

Yapılan konuşmalarının ardından Bakan Eroğlu protokol üyeleri ile birlikte 12 yatırımın temlini attı.

 

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.