Bakan Aslan’dan Beldelere Çıkartma

            Bir dizi inceleme ve ziyarette bulunmak üzere Iğdır’a gelen Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, Iğdır’a bağlı Melekli, Halfeli ve Hoşhaber beldesine giderek vatandaşlarla referandum seçimleri hakkında sohbet etti.

            Önce Halfeli Beldesinde konuşan bakan Arslan, ”80 yılda 50 km, bir yılda 62 km tünel yaptık. İnşallah biz bu bölgeyi tünellerle kaplayacağız. 3,5 kat Türkiye büyümüş durumda. Bugün engeller olmasaydı biz 10 kat büyümeyi konuşuyor olacaktık. Bugün Türkiye’nin daha da büyüyüp gelişmesi için Halfelili vatandaşlarımızın da desteğini bekliyoruz” dedi.

            Daha sonra birlikte olduğu heyetle birlikte Hoşhaber Beldesi’ne çıkartma yapan Bakan Arslan, AK Parti eski Hoşhaber Belediye Başkanı Osman Toka’dan referandumda Iğdır’da en çok evet oy oranını Hoşhaber’den alacaklarının sözünü aldı. AK Parti Eski Hoşhaber Belediye Başkanı Osman Toka da Bakan Arslan’ı beldelerinde misafir etmekten büyük bir memnuniyet duyduklarını ifade ederek, belde parti binasının açılış kurdelesini kesmek için geldiklerinden dolayı Bakan Arslan’a teşekkür etti. Hoşhaber’de kalabalık bir kitleye seslenen Bakan Arslan daha sonra konuşmasında şunları söyledi:

           Türkiye’nin büyümesinden rahatsız olanlara 16 Nisan’da vatandaşların gereken cevabı vereceğini belirten Arslan, “Biz diyoruz ki varsın onlar rahatsız olsunlar. Eğer bu yaptığımız işler onları rahatsız ediyorsa kusura bakmasınlar biz yine iş yapmaya devam edeceğiz. Biz yine onları rahatsız etmeye devam edeceğiz. Bizim sizden isteğimiz şu, bakın bütün bu engellemelere rağmen Türkiye bugün 3,5 kat büyümüş. Biz diyoruz ki hizmet eri olan, hizmet erbabı olan, halka hizmet etmeyi hakka hizmet bilen bu düşüncenin, ülkeyi daha iyi yönetebilmesi için çift başlılıktan kurtulması ve Çiller-Demirel kavgasında olduğu gibi, Ecevit Sezer kavgasında olduğu gibi, Demirel, Özal kavgasında olduğu gibi. Yılmaz Özal kavgasında olduğu gibi çift başlılık yaşamayalım, tek merkezden yönetilelim. İnşallah çok daha güçlü şekilde geleceğe yürüyelim” dedi.

            Bakan Ahmet Arslan, ” Türkiye’nin Cumhurbaşkanlığı sistemine ihtiyacı var. Siz bu halk oylamasında liderinizin ne kadar arkasında durursanız, siz bu halk oylamasında dış güçlerin hainliklerine, engellemelerine rağmen ne kadar arkasında durursanız, siz terör örgütlerinin ‘evet’ çıkarsa biz biteriz demelerini hesaba katıp ne kadar güçlü durursanız, inşallah 16 Nisan’dan sonra biz çok daha hızlı, çok daha güçlü, çok daha pratik şekilde size hizmet edeceğiz. Size hizmetkâr olmaya devam edeceğiz” diye konuştu.

            Arslan, “Biz diyoruz ki Başbakan ve Cumhurbaşkanı’nın ayrı ayrı yetkileri olunca her biri bir taraf çekince, kavga olunca 1994’te Çiller Demirel kavgasından bir gece de yarı yarıya fakirleştik. Sezer Ecevit anayasa kitabı fırlatması oldu. Niye çift başlılık vardı anlaşamıyorlardı. Bir gecede bu ülke fakirleşti 1 milyon insan işsiz kaldı. 21 tane banka battı. 30 milyar dolar bir tane banka para batırdı. Bugün olsa o para banka sahibinin cebinden çıkardı. Ama o zaman öyle değildi. Banka sahibi parayı alıyordu, İsviçre’ye gidiyordu. Bankanın içi boşalıyordu. Cezasını da millet çekiyordu. 30 milyar doları o gün biz ülke olarak cebimizden ödedik. Niye başbakan ayrı yere çekiyor, Cumhurbaşkanı ayrı yere çekiyor. Kavga ediyorlar bunun cezasını milletimiz çekiyor. Biz diyoruz ki tamam Cumhurbaşkanımızla başbakanımız iyi anlaşıyorlar. Aynı fikirdeler, aynı düşüncedeler. Aynı hedefe yürüyorlar. Sıkıntı yok. Ama inanın ki 2002-2007’de AK Parti hükümet olmasına rağmen iki başlılığı yaşadık. Daha sonra az önce söylediğim olayları yaşadık. Eğer iki başlılıktan kaynaklı bürokratik oligarşi olmasa, vesayet odakları olmasa biz bugün, 3.5 kat büyüyen Türkiye’den değil, 10 kat büyüyen Türkiye’den bahsederdik” şeklinde konuştu.,

            İki şeye bakın. Ülkemizin başına bela etmek istedikleri terör örgütleri dış güçler var ya dış güçler 1980’den önce bu milletin başına sağ sol değip bu ülkenin gençlerini birebirine düşürmeye çalıştılar. 1980’den sonra yetmedi PKK diye bu ülkenin başına çıkardılar. Ardından DEAŞ örgütünü çıkardılar. FETÖ terör örgütünü çıkardılar. Bunlara karşı dik durdunuz. Terör örgütleri liderleri diyor ki 16 Nisan’da evet çıkarsa biz biteriz diyorlar. Bizim istediğimizde bu değimli. Bunun için terör örgütlerine inat evet diyeceğiz. Dış güçlere inat evet diyeceğiz. Dış güçler ülkemizin güçlenmesini istemiyorlar. Yıllarca bu ülkede at oynattılar. Bir cumhurbaşkanı çıkıp dedi ki milletimin menfaati ne gerektiriyorsa onu yapacağız. Bunu üzerine terör örgütleri üzerinden iş yapan dış güçler şimdi meydanlara kendileri ortay çıktılar. Kendileri evet çıkmasın diye elli tane takla atıyorlar. Açıkça hayır çalışıyorlar. Bunun için sandıkta evet diyeceğiz” şeklinde konuştu.

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
0
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.